Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Orvosok mennyit kerestek itt...

Orvosok mennyit kerestek itt magyarországon jelenleg, milyen orvosként hol (megye, város, korház, magánrendelő) és mennyi időbe telt hogy elérjétek eme összeget?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert sok mindent összehordanak az internetes oldalak és mert érdekel az anyagi biztonság és a szakma öszinte válaszokat.

#fizetés #orvos #szakma #pénz #bér #orvosifizetés #anyagibiztinság #orvosiszakma
2019. aug. 22. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nettó 190 plusz 100 ösztöndíj. Háziorvos rezidens. Ha ügyelnék is, akkor nettó 400 körül lennék.

Korábban aneszten dolgoztam rezidensként, akkor az alapbérem csak 135 nettó volt, de akkor az aneszt hiányszakma volt ezért az ösztöndíj 150 ezer nettó volt. Ehhez adott még a megyei kórház 100 nettó bérkiegészítést, és havi öt ügyelettel még egy bő nettó százas összejött. Legjobb hónap 500 nettó felett volt.


Egyébként maga az orvosi rohadtul nem éri meg. Ha jól akarsz keresni, akkor menj szakmunkásnak, kőmúves, asztalos, villanyszerelő stb. Magyarországon ma ezeknek a szakmáknak van kb. becsülete, az orvost meg lenézik.

2019. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%

"Az orvost meg lenézik?" Neeee már, épp a múltkorában beszélgettünk a barátnőmmel arról, hogy ha újból pályát kellene választanunk akkor az orvosit választanánk mert egy orvost mindig megbecsülnek.


Én pont úgy gondolom, hogy bármennyire is keresnek jól azok a szakmák amiket említettél, őket mindig "csak szakmunkásként" kezelik.

2019. szept. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, olvass el csak itt ezen az oldalon az egészség kategóriában pár kérdést, hogy hogyan beszélnek az orvosokról. Magyarországon egyedül a sebészi szakmáknak van becsülete meg maximum ha professzor vagy. A háziorvost maximum a 80 éves nénik becsülik meg, még akkor is, ha nagyon profi a kolléga. De alapvetően semmi megbecsülése nincsen az orvosi szakmának.

Ezzel szemben iszonyatos lemondásokkal jár, rohadt sokat és rohadt sokáig kell tanulni, az egyetem is sokkal stresszesebb az átlagnál, az orvosi munka meg pláne az tud lenni.

2019. szept. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
És igen, lehet, hogy csak szakmunkásként vannak kezelve, de normális életet élnek. Nagyon hamar el tudnak kezdeni dolgozni, és el tudják kezdeni az életüket és kevesebb lemondással jár. Én a mai eszemmel tuti asztalosnak mentem volna, pedig lassan szakorvos leszek.
2019. szept. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!