Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az italos üvegeket, dobozokat...

Az italos üvegeket, dobozokat ki kell mosni szelektív gyűjtés előtt?

Figyelt kérdés

Gondolom megtisztítják feldolgozás előtt.

Ha elmosom az sok vízzel jár, és azt se tudhatom hogy nem marad -e benne egy kis lúg. Hogy lehetőleg ne maradjon ahhoz mégtöbb víz kell. Ha pedig csak kiöblítem azzal nem sokat érek.


2019. aug. 25. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal ki, még a knzrves dobozt is. Senki nem csinálja.
2019. aug. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem sterilizálni kell, egy laza öblítés elegendő.
2019. aug. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget,

de, miért kell hogyha úgyis kitisztítják?

Egy májkrémes dobozt, azt még értem.

2019. aug. 25. 19:02
 4/8 anonim válasza:
a szennyeződés miatt.
2019. aug. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván újrahasznosítás előtt kimossák, amennyiben újra töltik. Üveggyártáshoz nem biztos, de ez szinte mellékes. Szállítás közben nem túl jó, ha mindenféle maradékok párolognak. Különösen nem, ha a kedves álompolgár mást is tartott benne. Pl. erősen maró anyagokat.
2019. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van amit újra töltenek? Én azt olvastam hogy (szakszerűen megfogalmazva) ilyen kis bogyókat készítenek, és azt keverve nem újrahasznosított anyaggal gyártják.
2019. aug. 31. 07:57
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, ma már nem töltenek újra üveget, de az nagy baj. Sokkal értelmesebb lenne, mint tonnaszám kidobni a PET palackokat. Az üveg egyébként az egyik legjobban újra hasznosítható anyag. Üveggyártás során mindig kevernek az alapanyaghoz törmelék üveget is.
2019. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Engem nem érdekel, hogy ki kell öblíteni, nyilván nem fogok rá vizet meg időt sem pazarolni .Örüljenek a majmaim annak, hogy szelektvíen gyűjtöm nekik a szemetet, azt még ez is nagy időpocsékolás a számomra . Van hogy csak a sima kukába dobok bele mindent nehogymár plusz métereket tegyek meg, hogy nekik jó legyen . Ha tehetném kivinném ide a betonos pálya közepére a szemetem azt felgyújtanám ahogy van, vagy csak hanyag mozdulatokkal kidobálnék mindent az ablakon . Csak a sok paraszt szomszédnak nem tetszene, aztán akkor azokat meg pofon kellene verdesni ugye.
2023. jún. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!