Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet aranyat kivoni a...

Hogyan lehet aranyat kivoni a telefonokbol?

Figyelt kérdés

Sziasztok lattam egy videot ahol az ember cpu kat meg kisebb dolgokat osszegyujtott majd beolvasztotta aranyba

Az lenne a kerdesem hogy mik azok a savas oldatok meg ezek amikkel kivonja az aranyat?

(Nem nagy mennyisegu aranyra szamitok)



2019. aug. 25. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Aranyozott bevonatok vannak rajta, mikrogrammokat jelent ez. Többe kerül kivonni meg beszerezni a CPU-kat, mint hogy kapsz érte pár tíz forintot. Ez csak ipari mértékben nyereséges. A neten mondjuk 20 dollár egy használt CPU, és ki tudsz belőle vonni 3-4 dollárnyi aranyat.

Ha neked van 1 darab CPU-d, és abban van mondjuk 0,1 gramm arany, semmit nem tudsz kezdeni vele.


Itt egy videó a folyamatról, kommentálva:

https://www.youtube.com/watch?v=wuwbwYNnAKA

2019. aug. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Igen, mint előző írta. És még a vegyi anyag is drága ami kell hozzá. Sajnos azért sem annyira hasznosítják újra a használt számítástechnikai alkatrészeket, mert költséges, és amennyire tudom még csak kísérleteznek ennek az újrahasznosítási technológiájával.
2019. aug. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De én nem csak egy CPU T vennék hanem többet láttam a neten pár dollárért egy zsák "pin"-t meg vagy 10 db cpu-t, de írtam hogy nem nagy összegre vagyok max 1-2 g arany
2019. aug. 25. 20:48
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsi szovegjavitom van
2019. aug. 25. 20:48
 5/5 A kérdező kommentje:

Megnéztem egy csomó videót mostmár tudom az eljárásokat és a vegyi anyagokat. Amúgy csak hobbiból csinálnám meg. Láttam ebayon

200 g ilyen számítógép részek cpuk meg mindenek szerintetek abból kb hány gramm arany lenne?

2019. aug. 26. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!