Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Budapesten miért ilyen drága...

Budapesten miért ilyen drága az élet?

Figyelt kérdés
Drágák a lakbérek és az élelmiszert sem lehet olcsón megszerezni. Szerintem havi kb. 200.000-os jövedelem alatt nagyon nehéz megoldani az életet. Tévednénk?

2019. szept. 25. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az albérletek valóban nagyon drágák Bp-en, bár már vidéken is a többszörösére emelkedtek az utóbbi másfél évben. Egy vidéki városban 40 ezerért béreltünk lakást, ugyanez ott ma 120 ezer.

Most egy másik vidéki városban élek, ez az ország kb. legcsóróbb vidéke, de minden - a taxitól kezdve a házhoz szállítós kajáig - baromi drága, megkockáztatom, hogy veri a pesti árakat. Pesten nagyon sok mindent lehet olcsón venni, amire vidéken nincs semmi lehetőség.

2019. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

BP-en max az albérlet ami k. drága.

Élelmiszereket u.úgy tudsz vásárolni Tescoban, Sparban, Pennyben, a ruházati termékek sem drágábbak, mint más városban pl.

Ami sokat elvisz az a nagyvárosi élet- ha éled: kávézók, ilyesmik.

2019. szept. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Barnabas333 ***** válasza:
100%
2es jól leírta, ha van lakásod nem drága, maximum a szórakozás ...
2019. szept. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Barnabas333 ***** válasza:
Egyébként az albérlet árak tényleg botrányosak. Egyik kolléganőm ezért ment vissza Egerbe mert nem bírta fizetni. 5éve még én is azt terveztem, hogy kiadom a kis fővárosi lakásom és a családdal bérelünk egy nagyobbat vagy Pest megyében egy családi házat. De ma már egy brutális hitel törlesztő is csak a fele összeg...
2019. szept. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha nincs lakás...


(Egyéb úgy tudom, sok ingatlan üresen áll [részben önkormányzati tulajdonban], ezeket miért nem lehet minimális áron kiadni?)

2019. szept. 28. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!