Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy 5órás munka időben hány...

Egy 5órás munka időben hány perc pihenő jár?

Figyelt kérdés
5órás munkaidőben miért nem jár pihenő idő amikor kérdeztem azt mondták le kell dolgoznom másnap amennyit pihentem és volt hogy rámfogták hogy fél órát pihentem amikor nem is volt annyi amennyit pihentem???

2019. okt. 7. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az Mt szerint 6 órát meghaladó munkaidő esetén jár pihenőidő, ami 20 perc.


5 órás munkaidő esetén nem köteles a munkáltató munkaközi szünetet biztosítani. Ha biztosít, akkor pedig le kell dolgozni, ha nem fizetett a szünet.

2019. okt. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,de ez egy védett munkahely ahol leszázalékolt beteg emberek dolgoznak,és nekik nem jár pihenő?
2019. okt. 7. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj el onnan ha nem tetszik a dolog. 5 órát le lehet dolgozni, mivel írtad mi a pálya, így gondolom nem egy kohóban dolgozol.
2019. okt. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen helyeken nem igen szokták megterhelni a "dolgozókat" így hova akarsz még pihenő időt?

Büdös a munka mi?

2019. okt. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem büdős kedves utolsó de a barátnőm is leszázalékolt 5órába neki fél órás szünetje van.
2019. okt. 8. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!