Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mivel/Hogyan tisztítsam ki a...

Mivel/Hogyan tisztítsam ki a csigaházat?

Figyelt kérdés
Gyűjtöttem pár éti csiga házat, amiben már egyáltalán nem éltek csigák. Szeretném kifesteni őket kívülről, azonban látszik, hogy belülről kissé koszos. Próbáltam egy hétig vízben áztatni, és sikerült belőle pár döglött bogarat eltávolítani belőle. Azonban nem lett teljesen tiszta, és még mindig koszos belül. Mivel tisztítsam ki? Valahol azt olvastam, hogy hipóval, de az nem marja ki a házat?

2019. okt. 12. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem próbáld ki egy csigaházon a hypót, hátha beválik.

Egyébként én is tervezek hasonlót, csak azok a csigaházak régiek, az eső kiáztatta.

Majd mondd el hogyan sikerült. :)

2019. okt. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na eddig próbálkoztam. Hipóba nem áztattam , mivel nem volt otthon,így ecetbe áztattam egy napig, gondoltam, hogy az kevésbé büdösebb mint a hipó. Azonban az összes csigaház teljesen szétesett csak maradványok maradtak belőle. És amiből még meg is maradt valami annak a közepe még ugyanúgy koszos maradt. Aztán láttam egy videót, ahogy forralt vizet öntenek a csigaházakra. Én is ezt tettem a bogarak és a nagyobb koszok többsége kijött , valamint még áztattam egy napig vízben,meg fülpiszkolóval tisztogattam. Bár a közepe még mindig koszos, de már nincsenek benne döglött bogarak, így már nem érdekel.
2019. okt. 26. 20:36
 3/4 A kérdező kommentje:
2019. okt. 26. 20:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnálom, hogy nem jött össze a projekted.

Kár, hogy nem szóltál az ecet kipróbálása előtt, mert mondhattam volna, hogy az ecet sava oldja a meszes vázat. A hypo, bár lúgos, az nem károsította volna tudtommal.

Azzal például tobozokat is lehet fehéríteni. Bár lehet, a mintáját szedte volna le, de ha festeni akarod, akkor ez mindegy.

A forróvizes áztatás lehet jó megoldás, majd megnézem a videót. Köszi.

2019. okt. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!