Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fogalmazást kell írnom a...

Fogalmazást kell írnom a szerelemről. Van ötletetek hogy hogyan lehetne?

Figyelt kérdés

Magyarból azt a ,,feladatot''kaptuk hogy írjunk a szerelemről egy fogalmazást. Nem adtak meg semmilyen konkrét kritériumot. Tudnátok segíteni hogy miként lehetne megírni?!

(Hetedikes vagyok)



2019. okt. 28. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha innen kérsz segítséget, gyanítom, még nem voltál szerelmes. :)


Mivel a szerelem egyrészt szárnyakat ad az embernek (és ez nemcsak a redbull - ha-ha), másrészt okozhat ugyanúgy fájdalmat is, főleg, ha viszonzatlan-egyoldalú.


A szerelemről ódákat lehet zengeni, költeményeket írni, vagy novellát, regényt, balladát, zenei műveket könnyű műfajban, de akár komoly zenében is.


Valószínűleg azért nem adtak meg kritériumot hozzá, mert a téma széles. Ezt pedig leginkább az tudja, aki át is élte.


A szerelem egy "rózsaszín szemüveget" varázsol az emberre, a másikat (imádatunk tárgyát) csak szépnek, jónak, tökéletesnek látjuk, a hibákat kevésbé, vagy semennyire.

A szerelem képes megszépíteni, jobb emberré tenni, viszont arra is képes, hogy a legokosabb emberből, a legostobábbat varázsolja.



Indítottak szerelem miatt háborúkat is, lásd Szép Heléna - Paris herceg => Trójai háború.

A szerelem képes felemelni, de akár romba is dönteni, mégis vágyjuk az érzést, mint egy tudatmódosító drogot, és tulajdonképpen az is, egy módosult tudati állapot.


Vannak róla közmondások is:

- A szerelem (barátság) olyan érzés, mely ha egyszer elszakad,

Össze lehet ugyan kötni, de a csomó megmarad.


- Szerelemben, háborúban mindent szabad.



A szerelem (s annak a féltése) mozgatja az emberiséget, néha jó irányban, néha tragikusan (hiszen szerelem féltésből - féltékenységből, képesek az emberek akár ölni is!).


Szóval a szerelem nagy téma, több rétegű, és sokat lehet róla mesélni, és írni. Hiszen a szerelem át, meg át szövi az életünk.


Tehát lehet szerelem:

- a történelemben,

- az irodalomban,

- zenében,

- nem kicsit köze van a biológiához,

- a társadalomhoz (hiszen a párkapcsolatok, majdan a családok alapításának elviekben az alapköve).


S amikor mondjuk például a rasszok közötti szerelemről esik szó, ami ma már természetes, hogy lehet színes bőrű ember, és fehér bőrű ember egymásba szerelmes, de volt idő, amikor ez felháborodást keltett.

És akkor beszéljünk az azonos neműek közötti szerelemről is, ami pedig (hiába már a XXI. századot éljük) egyeseknek még mindig teljesen felfoghatatlan. mert igen, lehet szerelmes egymásba két nő, vagy két férfi is. MERT a szerelem, az szerelem, s nem lehet ellene tenni semmit. :) Vagy ahogy angolul mondják: Love is love. :)

Manapság EZ AZ, ami egyes elemekben felháborodást kelt.

(LMBTQ+ téma - s erről megint csak nagyon sokat lehetne írni, pro, és kontra.)


Remélem, adtam néhány támpontot, a fogalmazásod megírásához, és nem csak még jobban összezavartalak. :)

2019. okt. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most tényleg sokat segítettél!!!
2019. okt. 29. 10:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Mikor elöször megláttam tudtam hogy a miénk örökre szolo szerelem lesz.

Még sose érztem ilyet ,mint egy mágnes ugy vonzot magához.

Az évemet az életemet csodálatosá teté egyetlen pilantása.

A szemeim anyira gyönyürüek voltak,a bőre akàr a selyem az ajkaim anyira puhák és csodálatosak.

Szerelmesnek lenni gyönyörü dolog a világ legszebb dolga.

Mikor reggel fel kelsz ő az első aki eszedbe jut és este mielőtt lefekszel az utolsó.

Álmaidban csak őt látod ,mindenhol az ilatát érzed ,és a nap minden pilanatában az érintésére vágysz.

Szerintem ilyen lehet repülni ,a felhők felet szálni szabadon.Nincs ehez foghato csodálatos érzés a világon

2020. aug. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!