Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Legális az iskoláról csinálni...

Legális az iskoláról csinálni mém oldalt?

Figyelt kérdés

Csak a vicces oldalat emelnem ki, ami olyan relatable, de nem sertegetnem es kopkodnem.

Normalis valaszokat elore koszi!:)



2019. okt. 29. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
nem az
2019. okt. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az összes iskolának van, a mi sulinkban néhány tanár is tud róla, nem ellenzik, amíg nem sértő képeket rakunk ki.

Őszintén, én nem hiszem, hogy van erre külön szabály vagy törvény

2019. okt. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Pedig van! Az eltűrik, meg szabályos/nem megengedett két külön dolog. De az sem lenne jogszerű, ha az iskola nagyszerűségéről szólna.

Olyan ez mint amikor valaki kiírja, hogy XY híresség hivatalos oldala. És nem az. Pakolhat fel jobbnál jobb képeket, írásokat tehet ki, egekig magasztalhatja, az akkor sem lesz jogszerű.

Ha úgy csináljátok meg, hogy egyértelmű legyen, hogy ez nem az iskola oldala, hanem csak a diákok játéka, ha tud róla az igazgató is, támogatja, akkor nagy gond nem lehet.


Legyen mondjuk az iskola, Kinizsi Pál Malomkődobó Gimnázium. Ha azt a nevet adjátok neki, hogy Röhög a Kinizsi, vagy Eldobtuk a malomkövet, meg hasonlók, akkor az már csak közvetetten kapcsolódik a tanintézethez.

Nem vagyok jogász, csak véleményt írtam.

2019. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk van mémoldala a sulinak, de még a diákok sem tudják ki az admin, mert a tanárok nem nagyon értékelik.
2019. okt. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha nem teszek ki sértő dolgokat, bajba kerulhetek?
2019. okt. 29. 16:40
 6/8 A kérdező kommentje:

Kár, na mindegy, letöröltem az oldalt minden esetre

Köszönöm a válaszokat!:)

2019. okt. 30. 08:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Legális, mert nincs róla külön törvény, de van egy fontos szabály, amit tarts be: a mémek ne sértsenek senkit, érdemes instagramon, privát fiókként futtatni az oldalt.
2019. okt. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha nagyon félsz, érdeklődj utána az igazgatóságon hogy baj lehet-e belőle, de amennyiben nem sértő tanárokra, diákokra, dolgozókra nézve illetve az intézmény nevét és hírnevét nem befolyásolja rossz irányba, nem lehet bajod belőle. Elég szomorú lenne ha nem lehetne viccelődni egy állami intézménnyel. Ameddig az amit csinálsz nem sérti senkinek a személyiségi jogait, nem lehet gond azzal hogy kinyilvánítod a véleményed. Az iskola előbb köteles felszólítani valami sértő poszt esetén hogy töröld a bejegyzést vagy az egész oldalt, és csak utána léphet fel ellened. Vagyis az előző ideges hozzászóló nem volt pontos. Én viszont egy jogász hallgató vagyok.
2019. okt. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!