Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elhagytam az összes iratom,...

Elhagytam az összes iratom, mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Tegnap vagy ellopták vagy szerencsétlenségemre elhagytam az irataimmal együtt a pénztárcám.

A bankkártyámat már letiltottam. A mávot ugyan felhívtam, sem de nincs a talált tárgyak között a pénztárcám.

Az alábbi iratokat kell pótolnom:

Személyigazolvány, lakcímkártya, jogosítvány, taj kártya.

Ugy tudom hogy a rendőrségen be kell jelentenem 3 napon belül. A további ügyintézéshez elég lehet egy érvényes útlevél és vagy házassági anyakönyvi kivonat? Vagy mindenképpen kell a születési anyakönyvi kivonat?

Taj kártyát hol tudom pótolni?



2019. nov. 4. 09:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Itt vannak leírva:

[link]


Személyi, lakcímkártya => kormányablaknál kell pótoltatnod.


[link]


Elég az azonosításodhoz egy érvényes útlevél.


Elveszett TAJ kártya tudnivalói:


[link]


Ez is kormányablak, és azt írják 3000 Ft a kiállítása.

2019. nov. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Közben elintéződött. Ha esetleg valakinek segítség, akkor leírom miként.

Okmányirodába kértem időpontot az ügyfélkapumon keresztül. Személyigazolványra kértem az időpontot, de olyan rendes ügyintézőt fogtam ki hogy mindent megcsinált nekem.

Csekkel vagy bankkártyával kellett fizetni (személyi+jogositvan+TAj öszesen volt 10.000ft). A lakcímkártyát és a tajkártyát ott helyben meg is kaptam, a személyi és a jogsi pedig levélben érkezik majd.


Én valószínüleg elhagytam az irataimat, ezért ezt nem kell jelezni, de ha lopás történik akkor a rendőrségen is kell jelezni de ez gondolom egyértelmű :)


Annyi biztosan tanulság, hogy az irataimat tobbé nem hordom a pénztárcámban.🤷🏻‍♀️

2019. nov. 11. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!