Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kiszáradt bőrre milyen krémet...

Kiszáradt bőrre milyen krémet használjak?

Figyelt kérdés

Sűrűn mosok kezet, egyébként is érzékeny a bőröm, régóta baba habfürdőt használok, de az se túlságosan kímélő a bőrömnek. A munkám olyan hogy zsíros, olajos cuccokat fogdosok és muszáj sűrűn mosni, ettől kirepedezik az ujjam és a tenyerem.


Krémet csak esténként tudnék használni. Olyan durván néz ki a tenyerem és a kezem hogy van mikor vérzik is.


Tudtok valamit ajánlani? Sos-ben kellene van jó kence. Köszönöm!

30/f


2019. nov. 12. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Az a bajod, hogy túl sűrűn mosod.

Nem kell ennyire sűrűn, jót tesz neki a zsir/olaj.

2019. nov. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szóval arra céloztam, hogy a kérmezéssel ugyanúgy zsirt/olajat kensz magadra :D
2019. nov. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszos kézzel nem akarok vezetni, ezért minden munka után le kell mosni.
2019. nov. 12. 18:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Kesztyű?

Ha kezet tudsz mosni, akkor be is tudod kenni minden mosás után.

2019. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Reggel 7-től délután 4-ig dolgozom, úton vagyok, vezetek. Csak gyors kézmosás lehetséges, krémet nem tudok kenni csak este. Olyan lenne a legjobb ami gyorsan hat, mondjuk fürdés után bekenem és reggelre minden oké.
2019. nov. 12. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A legjobb hatás, és ár/érték arányú a CIEN Lidl saját márkás kézkrémje: Cien SOS Kézkrém

[link]


Ezt akár magaddal is viheted, és kézmosás után bekenheted vele a kezed, mert hamar felszívódik, nem mard utána zsíros érzés. Olyan krém nem nagyon van, ami egy éjszaka alatt mindent helyre hoz, ráadásul ha annyira kiszárad a kezeden a bőr, hogy már sebes. (Ám ha valaki tud ilyen csodaszerről, akkor örömmel olvasnám, mert mindig szívesen tanulok.)


Az a gond, ha a bőröd normál, védő savköpenyét - ami véd a behatoló kórokozókkal szemben - lemosod,(le is kell, mint írtad) ezzel utat nyitsz a gombák, baktériumok, vírusok számára, mivel a seben keresztül könnyen behatolnak.


Szóval, ha mégsem jó - nem tetszik, ami krémet javasoltam - ezt bármely patikában is megteszik, csak egy jó glicerin tartalmú kézkrém kell hozzá.

2019. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előttem ajánlott kézkrémnél kötöttem ki én is az extrém száraz bőröm miatt, ár-érték arányban biztos, hogy a legjobb, próbáltam már nagyon sokfélét és azoknál sem tapasztaltam jobb hatást. De ha gondolod a Bepanthen Sensiderm (gyógyszertárban kapható) és a Mixa, Barnangen, Neutrogena krémei is jók, csak nem éppen a legolcsóbbak (ezek drogériában kaphatók). De ajánlottak már nekem szteroidos krémet is, ezt bőrgyógyász írhatja fel és nem is lehet napi 1-nél többször használni, kevés kell belőle.

Vékony gumikesztyűt esetleg nem tudnál felhúzni mikor zsíros, olajos dolgokat fogdosol?

2019. dec. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!