Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Starbucks-nál direkt írják...

Egycsészetea kérdése:

A Starbucks-nál direkt írják félre az ember nevét? Mi célból?

Figyelt kérdés

2019. nov. 20. 21:03
 1/6 citromfűlevél ***** válasza:
100%
szerintem nem direkt. Az enyémet nem írják félre.
2019. nov. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam olyat, hogy azért, hogyha a rosszul írt nevet kiposztolja valahová, hogy "Ez a hülye Starbucks a nevem se tudja leírni" vagy valami vicces szöveggel, akkor az emberekben felélénkül, hogy ők is kíváncsiak lesznek, az ő nevüket is elírják-e. Sima marketing fogás, de állítólag bejött.

Persze, van, amikor csak simán félreértik, és nem szándékosan írják el.

2019. nov. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan vicc, hogy állásinterjú a Starbucks-nál:

- Kérem betűzze a György nevet!

- D-Ó-R-A!

- Remek, felvettük!

Az én nevemet ritkán írják félre, pedig ritka név. Egyszer-kétszer előfordult már, feltételezhetően nem ismerték ezt a nevet, csak hallás után leírták és valószínűleg nem vették a hosszú hangzókat tisztán. Sokszor rá se írják amúgy, most meg már szinte mindig saját pohárral megyek, arra kedvezmény van, plusz általában többet kapok egy adag áráért és nem termelek hulladékot. Arra nyilván szükségtelen felirat, mert egyedi.

2019. nov. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Az enyémet sem írták még el soha, pedig bár nem bonyolult, de könnyű félrehallani :)

Akkor fordul ez elő, ha nem mondod tisztán, vagy pont abban a pillanatban kezd el valaki tejhabot gőzölni a barista mellett, mikor te megszólalsz, és ezért rosszul hallja stb stb. Meg vannak iszonyú ritka nevek is. Pl a Kisanna nevet életemben először simán leírtam egy igazolásra(!) Kiss Annaként, el nem tudtam képzelni, hogy ez egy egybeírandó létező keresztnév.

2019. nov. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez külföldön, főleg Amerikában viccesebb, ahol ugyanazon keresztnévnek számtalan írásmódja és változata van, így egyáltalán nem egyértelmű.


Brianna, Breanna, Breanne, Breane, Breana, Brianne, Briana, Brina, Bryanna, Bryanne, Bryana, Bryane

Épp elég alakváltozata egyetlen névnek, nem? 😅 És ezek közül mind létező.

2019. nov. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem Tami-t írtak Tomi helyett, pedig láthatták, hogy nem lány vagyok.

#2 igazad lehet, még a topik olvasása előtt kiment Snapchatre, nyilván röhögős emojival, nem szidtam őket :’D

2020. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!