Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az Aliexpres...

Mi a véleményetek az Aliexpress-ről?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy idén karácsonykor az Aliexpress-ről rendelek, mivel árban is jobban kijön, illetve bármit megtalálok, amit csak keresek. Nem rendelnék nagy összegű dolgokat, a leg drágább termék is 2500Ft. A többi termék ennél olcsóbb, és nagyjából annyit is érnek, tehát nem egy 100.000 Ft-os telefonról beszélünk, amit 30.000-ért kínálnak. Merjek rendelni onnan? Hallottam olyanról, hogy számolnak fel ÁFÁT. Ez pontosan mikor szokott előfordulni, és ilyenkor mi a teendő? Mennyit kell pluszba fizetni, és tudni fogom előre, vagy csak átvételkor tudom meg?

2019. nov. 20. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Ne merj rendelni. Igaz hogy több százmillió ember használja, de te ne rendelj onnan!
2019. nov. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 de miért nem? Tudnál nekem konkrétumokat modnani légyszíves, hogy miért nem?
2019. nov. 20. 22:18
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 vagy ez szimpla irónia volt az amúgy komoly kérdésemre?
2019. nov. 20. 22:19
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Az ilyenkor rendelt terméket idén már nem kapod meg, de lehet januárban sem. Esetleg expressz szállítással, de ~20 ezer forint értékű rendelésnél +10-13 ezer pluszköltség (kötelező vámolással) .

Sima postai kézbesítésnél 7 ezer forint összeg fölött vámeljárás indulhat, aminek a végén 27% áfa +3500 eljárási díjat kell fizetned. Plusz az átlag 60 napos szállítási idő 80-ig is elmegy. Erről SMS-ben és postai úton is értesítenek, és egy nyilatkozatot kell kitöltened a rendelt áru adataival és a vásárlásról szóló számlát mellékelni.

A Kínából rendelésnél pedig mindig megvan az a kockázata, hogy mégsem úgy néz ki, akkora, olyan anyagból készült, addig használható, mint ahogy azt feltüntették.

2019. nov. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Egyesek ironizált. Azaz genya módon saját lelkét kente fel szarral a falra, hogy gyönyörködj benne.
2019. nov. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ellentétben ugye veled aki az igazság bajnoka!!
2019. nov. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!