Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Utálom az angolt de még is...

Utálom az angolt de még is kéne tanulnom mert mindent angolul lehet leginkább megtalálni a neten, mit tegyek?

Figyelt kérdés
én tényleg nagyon utálom az angolt. a kiejtést fujj inkább magyarosan ejtem az angolt ha tudom. a nyelvtan na abban meg olyan hülyeségek és logikátlanságok vannak benne hogy felrobban a fejem pl a néma k meg ilyenek meg úgy az egész mit csináljak ha mégis angolt akarok tanulni legalábbis olvasás vagy hallás alapján megérteni mert hasznos mit csináljak?

2019. nov. 22. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb hogy hagyd abba a hisztériázást. Magyarban is vannak néma hangok, pl a "mondta" szóban nem ejtjük a d-t, meg van nekünk "ly" betűnk és még lehetne sorolni. Ezek nem logikátlanságok hanem nyelvi sajátságok.
2019. nov. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Neked kell tudnod, ér-e annyit hogy bármiyen információhoz hozzájuss, hogy mégis foglalkozz utálatod tárgyával.

Mellesleg ez inkább tűnik hisztinek mint tényleges utálatnak. Az angol nyelvtan az egyik legkönnyebb, néma hangzók vagy hasonulások pedig minden nyelvben vannak. A magyar is teli van velük.

2019. nov. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat de nem hisztizek már bocs csak elegem van belőle és oké nyelvi sajátosságok akkor én utálom utáááloom az angol nyelvi sajátosságait és a néma k csak példa volt meg bizonyos kiejtéseket is utálok elmei hányingerem lesz tőlük XD mint őőő pl library meg ilyen kiejtések, meg pl amikor két betú keverékét kell kiejteni meg a the meg ilyenek jáj jákl fujjcsi de muszáj tanulnom ahhj ja és egy nőnek se mondja senki hogy hisztizik mer az kiveri sztem mindenkinél a biztosítékot ez nem illendő hogy úgymondjam már bocsika. a magyar nyelv a legjobb XD
2020. márc. 31. 16:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Tanulj meg kínaiul. A föld legnagyobb népessége. Sokan megértenek majd. Ja és nem kell akkor utálnod az angol nyelv sajátosságait sem. 🙂😝
2022. febr. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!