Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok nekem mondani olyan...

Tudtok nekem mondani olyan képzőművészeti/ irodalmi műalkotásokat mondani amelyek görög mitológiai témákat dolgoznak fel?

Figyelt kérdés
Ez a feladat, és azt se tudom, hol kezdjem.

2019. nov. 29. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Richard Adams: Gesztenye, a honalapító. Meseregény. Az Íliász története, nyúlban elmesélve. Ugyanaz a sztori, csak a főhősök nyuszik.
2019. nov. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hopp, nem az Íliász, hanem Vergilius Aeneis c. eposza a történet eredetije. Honalapítás Trója veszte után Itáliában. A vadnyulak is új hazát keresnek, mert elpusztítják a lakóhelyüket, ha jól emlékszem, lakópark lesz a helyén. Megvan Kasszandra, aki mindent megjósol, csak itt nem nő, hanem egy baknyúl, de ugyanúgy látomásai vannak, és a többi nyúl nem hisz neki, mikor a hazájuk pusztulását jósolja. A címszereplő, Gesztenye Aeneasnak a nyúlbéli párhuzama. Megvan az elmenekülés, a honalapítás, a honfoglaló harcok, még a szabin nők elrablásának megfelelő nősténynyúlrablás is.
2019. nov. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Laokon szoborcsoport. Prométheusz szobor
2019. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Léda és a hattyú szobor
2020. ápr. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!