Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A negativitásommal...

Mit tegyek? A negativitásommal és a féltékenykedésemmel teljesen elrontom a kapcsolatot .

Figyelt kérdés
nem tudok pozitiv lenni a kapcsolatomban sem.a barátommal 8honapja vagyunk egyutt.nagyon rendes velem, turelmes, meg annak ellenere is, hogy en nagyon hajlamos vagyok hisztizni, felfujni a dolgokat. eppen jol megvagyunk, eszembe jut valami, es el van cseszve.próbálom magam visszafogni, levetkozni ezt magamrol, probalok kedveskedni mert tudom h elege kezd lenni a hisztikbol.de nem megy, ha meg megy is, en belulrol langolok. minden apro dolgot felfujok es belulrol szedem magam szet. sokat sirok es betegesen feltekeny vagyok. semmi okom ra, de ha eszembe jut, hogy meg elottem volt mas, mar el van cseszve a napom. tudom, gyerekes... segitsetek.. o a mindenem de a kattanasom miatt el fogom vesziteni. raadasul nagyon durvan tulzottan ragaszkodom hozza. ugymond tulszeretem, de neki ez már lehet sok. 1. mit tegyek hogy pozitivabb legyek? tippek, otletek? nyilvan az en agyamban van a problema. 2. a felteknysedessel?

2019. dec. 9. 22:54
 1/2 A kérdező kommentje:
meg valami. bele tartozok meg a normális kategoriaba? vagy ez mar nem teljesen nornalis amit muvelek magammal?
2019. dec. 9. 22:57
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Az egyetlen hatékony megoldás az önismeret, méghozzá profi segítséggel, azaz a pszichoterápia. Az egésznek ugyanis semmi köze a barátodhoz. Gyerekkorodban a családod viselkedése miatt nem alakult ki önértékelésed, önbizalmad. Ezt nem lehet csak úgy törölni, magadtól csak úgy viselkedést változtatni nem lehet, ha a gyökerek ide vezetnek. Komoly önismereti munka kell hozzá, hogy rájöjj, hogy valójában mi miatt érzel és viselkedsz úgy, ami még neked is rossz. Ha rálátsz a valódi okokra, akkor már a párod nem fogja ezeket kiváltani belőled, mert látni fogod, hogy nem tőle függenek ezek a mélyben gyökerező érzéseid. Felejtsd el a pozitívgondolkodós trükköket, az agyadat nem tudod átverni. Valós megoldást a pszichoterápia jelent csak. Keress magadnak egy olyan pszichoterapeutát, akivel izgalmas dolgokat fedezel fel magadról.
2019. dec. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!