Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedtetek volna...

Hogyan viselkedtetek volna ebben a helyzetben? A strandon eltörték a szemüvegemet.

Figyelt kérdés

A strandon voltam szombaton, kánikulában, tömött volt az egész, már nem volt hely, csak a strandröpi pálya mellett. Sok ember oda kényszerült ülni, pedig ott egész nap a zsivalyt kellett hallgatni. Mondjuk szórakoztató is volt nézni őket, néha az odagurult labdát vissza kellett pöckölni, de jó volt minden.

Aztán jött egy kb tízfős társaság, akiknek valahogy mindig úgy sikerült dobniuk, hogy valakinek a valamijét megsértették, vagy megütötték. Pl kiborítottak egy sört, megdobtak egy pokrócon alvó babát, nekem pedig egy adott pillanatban eltörték a napszemüvegem.


A szemüveget annyi időre (3 perc) tettem a padra, a táskám szélére, amíg megfésültem a vizes hajam. Odavágták a labdát, amitől azonnal ripityára ment, eldeformálódott a szemcsi és az egyik lencséje is kiesett. Javíthatatlan lett. Oda is kiáltottam nekik, hogy "hé, eltörtétek a szemüvegem"! Mire ők csak néztek és játszottak tovább.

Utána mindegyik huss! elhúzott a vízbe, én az egyetlen ottmaradt társukkal beszéltem, aki azt mondta, mindjárt kijönnek a többiek a vízből. Fél óra múlva kegyeskedtek kimászni a partra, de senki nem jött oda egy kurv@ bocsánatkérésre sem, úgyhogy én mentem oda végül beszélni velük.

Mondtam, hogy 3ezer volt a szemüveg, tönkretették, nem gondolják-e, hogy ki kéne fizetni.

Mire azzal jöttek, hogy nem kell a strandröpi pálya mellé ülni (nem volt hely sehol máshol, vagy százan ültek körülöttük, és sokaknak okoztak valamilyen kárt), mert a strandröpi pályának van 2 méteres out-ja, és mi abban ültünk. Mire megmértük, és a pad, amin a szemcsim hevert, négy, azaz 4 méterre volt a pályától. Továbbra is akadékoskodtak, hogy egy labdapálya mellett erre számítani kell, hát mondom nem, nem kell arra számítani, hogy a cuccaid ripityára törnek, mert egyesek dilettáns módon játszanak. Én nem számítottam rá, főleg hogy mindenki bírt kulturáltan játszani előttük. Erre azzal jöttek, hogy a strandra nem kell értéket vinni. Mire felhívtam a kedves figyelmüket, hogy mindegyikőjük fején ott a szemcsi, ne mondják nekem, hogy az nekik nem érték (az egyikőjüké ráadásul Police). Ékszer rajtam sem volt, de a napszemüveget hova hordod, ha nem strandra? Ki az, aki oda nem viszi magával?

Kérdeztem őket, mekkora lenne a pofájuk, ha a fejemen találják el a szemüveget? mert azzal nagy bajuk volt, hogy miért tettem le a padra. Hát miért ne?... Az sem okozott volna nekik gondot, ha a fejemen van... :)


Nekem ráadásul optikában vett, egészségügyi okokból hordott napszemcsim van, fényérzékeny a szemem, tehát az, hogy hagyjam otthon, olyan, mint egy rövidlátót arra kérni, hogy hagyja otthon a dioptriás szemcsijét, vagy az asztmást, hogy hagyja otthon az asztmapumpát. Azt meg ugye ne várják az embertől, hogy vakon megy a strandra, vagy nem megy, mert ők ott labdáznak. Mondtam, hogy egy ennyire megtömött strandon, pálya, nem pálya, felelős vagyok azért a labdáért, amibe beleütök. És ha anyagi kárt okozok, akkor legalább odahúzom a belem és bocsánatot kérek, ha már az anyagi kárért nem is akarok felelősséget vállalni.

Ők viszont kerültek, húzták fülüket-farkukat, lapultak, és mikor odamentem beszélni velük, még szemtelen poénokat is megeresztettek, amiből az jött le, hogy valamiért baromi gazdagnak hisznek, aki csak hisztizni jött. A valóság az, hogy nagyon nagy érvágás volt a szemüveg, pedig 3ezer nem sok, de jelenleg épp érzékeny időszakom van, minden fillér kell, épp azon örvendeztem, hogy már minden nagyjából megvan, nem kell ilyesmire költeni (a szemüveg nélkül naposabb időben nem tudok utcára menni).

Végül nem fizettek, merthogy nekik is érvágás lenne, mondtam, hogy fejenként 300 forint lenne, ha megosztanátok, még mindig jobban jártok, mint én. Én meg a sírás határára kerültem, mert ez baromira nem hiányzott az életemből, úgyhogy ennyiben hagytuk, de kértem őket, hogy legközelebb ha játszanak, akkor igenis érezzenek felelősséget a labdával okozott károkért. Mert talán kellene. És meg kellene 18 fele tanulni bocsánatot kérni MINIMUM.


Ki mit gondol erről? Hogy viselkedtetek volna?

Mi a véleményetek?


Köszi!

25/L


2010. júl. 20. 12:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, hogy máig nem vagyok biztos benne, hogy jogos lett-e volna nem elengedni őket. Mondjuk egyedül nőként tíz suhanccal szemben ez nehéz is lett volna, egy barátnőmmel voltam. A pénztárban ülő srácokkal pont akkor beszéltünk, mikor eltört amúgy a szemüveg, szólhattam volna, hogy ne engedjék ki őket, de nem tudtam, hogy jogom van-e. ha ott valakit rámhívnak, vagy szólnak valakinek, akkor mit csinálok? és hát még most sem vagyok biztos benne, hogy mi lett volna a teljesen jó eljárás. Ez van.
2010. júl. 20. 13:39
 12/14 A kérdező kommentje:
Az amúgy tuti, hogy én hasonló esetben sűrű bocsánatkérések közepette kifizettem volna a tönkretett dolog árát. Ezt a kölykök is kérdezték, és igencsak elsápadtak, mikor közöltem velük, hogy voltam már ilyen helyzetben, és volt annyi vér a pucámban, hogy vállaltam a tettem következményeit.
2010. júl. 20. 13:41
 13/14 anonim válasza:
miert nem hivtad ki a rendorseget?
2010. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Mondom, nem tudtam, lenne-e jogom. Meg azt talán már kicsit erősnek is éreztem volna.
2010. júl. 20. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!