Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedtetek volna...

Hogyan viselkedtetek volna ebben a helyzetben? A strandon eltörték a szemüvegemet.

Figyelt kérdés

A strandon voltam szombaton, kánikulában, tömött volt az egész, már nem volt hely, csak a strandröpi pálya mellett. Sok ember oda kényszerült ülni, pedig ott egész nap a zsivalyt kellett hallgatni. Mondjuk szórakoztató is volt nézni őket, néha az odagurult labdát vissza kellett pöckölni, de jó volt minden.

Aztán jött egy kb tízfős társaság, akiknek valahogy mindig úgy sikerült dobniuk, hogy valakinek a valamijét megsértették, vagy megütötték. Pl kiborítottak egy sört, megdobtak egy pokrócon alvó babát, nekem pedig egy adott pillanatban eltörték a napszemüvegem.


A szemüveget annyi időre (3 perc) tettem a padra, a táskám szélére, amíg megfésültem a vizes hajam. Odavágták a labdát, amitől azonnal ripityára ment, eldeformálódott a szemcsi és az egyik lencséje is kiesett. Javíthatatlan lett. Oda is kiáltottam nekik, hogy "hé, eltörtétek a szemüvegem"! Mire ők csak néztek és játszottak tovább.

Utána mindegyik huss! elhúzott a vízbe, én az egyetlen ottmaradt társukkal beszéltem, aki azt mondta, mindjárt kijönnek a többiek a vízből. Fél óra múlva kegyeskedtek kimászni a partra, de senki nem jött oda egy kurv@ bocsánatkérésre sem, úgyhogy én mentem oda végül beszélni velük.

Mondtam, hogy 3ezer volt a szemüveg, tönkretették, nem gondolják-e, hogy ki kéne fizetni.

Mire azzal jöttek, hogy nem kell a strandröpi pálya mellé ülni (nem volt hely sehol máshol, vagy százan ültek körülöttük, és sokaknak okoztak valamilyen kárt), mert a strandröpi pályának van 2 méteres out-ja, és mi abban ültünk. Mire megmértük, és a pad, amin a szemcsim hevert, négy, azaz 4 méterre volt a pályától. Továbbra is akadékoskodtak, hogy egy labdapálya mellett erre számítani kell, hát mondom nem, nem kell arra számítani, hogy a cuccaid ripityára törnek, mert egyesek dilettáns módon játszanak. Én nem számítottam rá, főleg hogy mindenki bírt kulturáltan játszani előttük. Erre azzal jöttek, hogy a strandra nem kell értéket vinni. Mire felhívtam a kedves figyelmüket, hogy mindegyikőjük fején ott a szemcsi, ne mondják nekem, hogy az nekik nem érték (az egyikőjüké ráadásul Police). Ékszer rajtam sem volt, de a napszemüveget hova hordod, ha nem strandra? Ki az, aki oda nem viszi magával?

Kérdeztem őket, mekkora lenne a pofájuk, ha a fejemen találják el a szemüveget? mert azzal nagy bajuk volt, hogy miért tettem le a padra. Hát miért ne?... Az sem okozott volna nekik gondot, ha a fejemen van... :)


Nekem ráadásul optikában vett, egészségügyi okokból hordott napszemcsim van, fényérzékeny a szemem, tehát az, hogy hagyjam otthon, olyan, mint egy rövidlátót arra kérni, hogy hagyja otthon a dioptriás szemcsijét, vagy az asztmást, hogy hagyja otthon az asztmapumpát. Azt meg ugye ne várják az embertől, hogy vakon megy a strandra, vagy nem megy, mert ők ott labdáznak. Mondtam, hogy egy ennyire megtömött strandon, pálya, nem pálya, felelős vagyok azért a labdáért, amibe beleütök. És ha anyagi kárt okozok, akkor legalább odahúzom a belem és bocsánatot kérek, ha már az anyagi kárért nem is akarok felelősséget vállalni.

Ők viszont kerültek, húzták fülüket-farkukat, lapultak, és mikor odamentem beszélni velük, még szemtelen poénokat is megeresztettek, amiből az jött le, hogy valamiért baromi gazdagnak hisznek, aki csak hisztizni jött. A valóság az, hogy nagyon nagy érvágás volt a szemüveg, pedig 3ezer nem sok, de jelenleg épp érzékeny időszakom van, minden fillér kell, épp azon örvendeztem, hogy már minden nagyjából megvan, nem kell ilyesmire költeni (a szemüveg nélkül naposabb időben nem tudok utcára menni).

Végül nem fizettek, merthogy nekik is érvágás lenne, mondtam, hogy fejenként 300 forint lenne, ha megosztanátok, még mindig jobban jártok, mint én. Én meg a sírás határára kerültem, mert ez baromira nem hiányzott az életemből, úgyhogy ennyiben hagytuk, de kértem őket, hogy legközelebb ha játszanak, akkor igenis érezzenek felelősséget a labdával okozott károkért. Mert talán kellene. És meg kellene 18 fele tanulni bocsánatot kérni MINIMUM.


Ki mit gondol erről? Hogy viselkedtetek volna?

Mi a véleményetek?


Köszi!

25/L


2010. júl. 20. 12:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja, és kérdeztem, ha én törtem volna el az ő szemcsijüket hasonló helyzetben, csak fordított felállásban, ők nem jöttek volna oda minimum? Vagy hogy viselkedtek volna? Ezzel a gondolattal érdemben egyik sem akart foglalkozni...
2010. júl. 20. 13:02
 2/14 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, bár én addig vándoroltam volna amíg nem találok 1 olyan helyet ami nem a pálya mellet van, még ha ehhez 200-300métert kellene odébb menni akkor is.
2010. júl. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ha kezdettől fogva ez lett volna a helyzet, hogy ott repkednek a labdák a fejünk felett, arrébbültem volna, de fura mód csak ők nem tudták normálisan irányba hozni, azt a vackot.

Amúgy mai eszemmel én se megyek a közelébe se, csak ha magam is játszom. Sajna így kellett megtanulnom.

2010. júl. 20. 13:08
 4/14 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, ha az én szemüvegemben tettek volna kárt nem mertem volna követelni, hogy fizessék ki, nem vagyok a tettek embere, meg a szavaké sem :D De te bátor voltál, tudom, ez nem vigasztal, és ettől nem lesz új szemüveged, de én felnézek rád. *.*
2010. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

13:07 vagyok

Igen ez meg a másik, hogy te legalább megmondtad nekik, az emberek többsége nem meri még ezt sem. Plusz te legalább tanulsz abból ami történt nem úgy mint az emberek többsége, le a kalappal. :)

2010. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi, hát én sem vagyok az, aki így odamegy követelőzni, de ez nagy olyan kár volt nekem, hogy azt hiszem, ez "tüzelt fel". Muszáj voltam utánamenni a dolognak. Ha valami párszáz forintos gagyit törnek el, akkor nem rázom a rongyot, de olyat meg sajna nem horhatok...
2010. júl. 20. 13:14
 7/14 anonim ***** válasza:

Igazából meg kellet volna mondanod:

"Nem tartozom nektek magyarázattal,oda ülök, azt teszem amit akarok, amit tudok! Ez közhely, és nem az van amit ti akartok"


Elkértem volna a nevüket, a biztos.


Hol volt az úszó mester??? És biztonsági őrök???


Nekik kellett volna szólni!

2010. júl. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A hülye biztonsági őr csak addig volt ott, amíg az 170 centis vízből kellett kiküldenie (175 vagyok :) ), a vita alatt kerestem a szememmel, de nem láttam. Biztonsági őr meg nincs, ez tóstrand, elkerített ugyan.
2010. júl. 20. 13:19
 9/14 A kérdező kommentje:
Úszómestert akartam írni...
2010. júl. 20. 13:19
 10/14 anonim ***** válasza:
te aztán jó sokat tudsz írni!hát én biztosan el nem engedtem volna őket,amíg nem perkálnak!
2010. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!