Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan eredhet az a kifejezés,...

Honnan eredhet az a kifejezés, hogy a "tökömön taposok"?

Figyelt kérdés

A családomban használják néhányan ezt a kifejezést, amikor sok a házimunka például egy ünnep előtt. Pl:

"Egész nap a tökömön tapostam annyi munka volt itthon"


Tudja valaki, hogy honnan eredhet ez a kifejezés, vagy egyáltalán ismeri bárki, mert én neten nem találtam róla semmit.



#tök #tapos #tökömön #tapostam
2019. dec. 23. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ezt nem hallottam még, csak azt, hogy "lóg a tököm a fáradtságtól". Szerintem összefüggnek.

Az valós dolog, hogy ha nagyon kimerült valaki (aki már nem 16 éves), akkor a farka összemegy akkorára, mint a macskáé, a zacsija meg megnyúlik akkorára, hogy beleférne még 8-10 golyó.

2019. dec. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gondolom a kiötlő nagy léptekkel vágtatást képzelt el nem kicsi rajzfilmes vénával.
2019. dec. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!