Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért mondja azt mindenki,...

Miért mondja azt mindenki, hogy az évtizednek vége, ha hivatalosan 2020. december 31-én ér véget?

Figyelt kérdés
A csapból is az folyik, hogy a 2019-es év végével lezárul egy újabb évtized. Én úgy tudom, hogy hivatalosan 2020. december 31-el fejeződik be. Ti mit gondoltok erről?

#évtized #evtized
2019. dec. 29. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Igazad van! Egy év tized lezárult tavaly is. De nem a naptári évtized.
2019. dec. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TappancsMancs ***** válasza:
80%

A média megbízhatatlan, pontatlan, hiányos és téves forrás. Ez alap. :)


Évszázadot is ugyanúgy számoljuk, mint az évtizedet. Például az első évszázad az 1 január 1-től tartott, 100 december 31-ig.


[link]

2019. dec. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 41 vagyok, akkor nekem múlt évben zárult le az évtized.
2019. dec. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mr #2 sem azt mondja. Tehát nem MINDENKI mondja. Általánosítás ismét megbukott.
2019. dec. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamiből (akár közvetetten is) pénzt lehet csinálni, akkor nem fogja érdekelni őket a tudományos alaposság.

Emlékszem, 1999 végén is minden az "új évezredtől" volt hangos. Soha nem látott mértékű marketingkampány indult, mondván az évezred utolsó / az új évezred első vásárlási lehetőségét illetően. Hatalmas pénzek voltak benne. Egyszer az esti időjárás-jelentésben Aigner Szilárd ki merte mondani, hogy még több, mint egy év van az új évezredig. A késő esti ismétlésből már kivágták ezt a mondatát. Akkora pénzek voltak a jelenség mögött, hogy "muszáj" volt az embereket tudományos tévedésben tartani.

Aztán amikor a 2000. év is a végéhez közeledett, ismét midnenki az "új évezredet" várta. Mert "véletlenül" kiderült, hogy hát nem is 2000-ben, hanem 2001-ben kezdődik az.

Ami pedig a tény: az időszámítás 1. január 1-ével kezdődik. Az első évtized az első tíz évet jelenti, azaz 1. január 1.-től 10. december 31.-ig. Ebből nem nehéz levezetni, hogy 2020. december 31-ig tart az évtized. Csak ugye ez furcsának tűnik, mert "ránézésre" mást gondolna az ember.

2019. dec. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
First Word Problem.
2019. dec. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az hát.
2019. dec. 29. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!