Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Piros-sárga rózsa jelentése?

Mexikoi86 kérdése:

Piros-sárga rózsa jelentése?

Figyelt kérdés
vetem a leendő páromnak egy szép piros alapon sárga rózsát. alkalomtól függetlenül amolyan meglepi rózsát, átadás után gondoltam bele hogy a színek mit is jelenthetnek? örült a rózsának, mikor nem örül egy nő a rózsának?! de azért szeretném tudni mit is jelent ez a szín kombináció.

2019. dec. 29. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Keleti kommunista forradalmi szimbólum, a harag és a kételkedés szimbóluma.
2019. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nyugatiaknak keleten vagyunk a keletieknek nyugaton :D akkor most mi van???ugyhittem hogy szerelem meg benemteljesedet vágy érdekes keveréke....
2019. dec. 29. 17:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Vörös rózsa

A szerelem, a szenvedély és a romantika jelképe. Afrodité szépségistennő és Érosz szerelemisten virága. Azt jelenti: „Szeretlek!”.


Az illatozó vörös rózsa intenzíven hat annak az érzékeire, aki kapja. Tökéletes ajándék a szerelem és a hódolat kifejezéséhez. Jelentése minden nő számára egyértelmű.


Sárga rózsa

A barátság és a plátói szerelem szimbóluma. Abban az esetben is lehet sárga rózsa az ajándék, ha valaki kész a megbocsátásra, vagy bocsánatot szeretne kérni.


A romantikus randevúnál azonban a sárga rózsának nincs helye. Inkább baráti érzések kinyilvánítására szolgál, és felvidítja a szíveket.


Általában a rózsa színeit külön értékelik. A tarka vagy két színű rózsáét nem.

Szerintem csak élvezzétek a rózsát, és más alkalommal, ha érdekel, előbb nézd a jelentést, és utána vedd a virágot. :)

2019. dec. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!