Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bentlakásos sulit keresek....

Bentlakásos sulit keresek. Szerintetek melyik a jobb? : Bejáros /vs/ kolesz /vs/ bentlakásos

Figyelt kérdés

Szóval, sokat gondolkodtam és végül nem koleszos szeretnék lenni hanem bentlakásos. Nem muszáj egyenruha,meg ilyenek, és lehetőleg ne legyen csak lány suli hanem vegyes. De ha nincs más 😅 akk jöhet. Egyébként légyszi csatoljatok hozzá vmi oldalt is és mondjatok róla véleményt.



A másik kérdésem viszont, szerintetek a bejáros, koleszos, vagy a bentlakásos jobb?


Légyszíves,normális válaszokat kérek, most 18. -án lesz a felvételim.



Bocsi a helyesírásért,siettem 😅



2020. jan. 4. 17:45
 1/5 A kérdező kommentje:
És légyszi , ne egyházi suli legyen.
2020. jan. 4. 17:51
 2/5 anonim ***** válasza:

Melyik ország, melyik települése érdekelne?

Vagy lényegtelen?

2020. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Magyarország, és ink győr moson sopron megye vagy szomszedos megyei
2020. jan. 4. 20:14
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos le kell törjelek, mivel Magyarországon jelenleg nincsen olyan intézmény, mely leginkább megfelelne számodra (azaz nincs bentlakásos iskola). Ha a szüleid tehetősek, a környező országok alig látnak ki a bentlakásos iskolák tengeréből, de ha biztosra akarsz menni, Nagy-Britanniában, Kanadában és az USA-ban kedvedre válogathatsz a neked szimpatikus intézmények közül.

Viszont, ha anyuci-apuci éppenséggel nem tudja/nem akarja finanszírozni efféle törekvéseidet, a kollégista lét lehetősége még mindig bizakodóan kacsingat rád a szobád egyik sötét zugából (a helyedben erősen kiraknám az ablakon a kis bestiát, hiába gondolod, hogy a kollégista élet hatalmas fun és csokitorta, el kell mondanom neked az igazságot: nem minden ehető, aminek nem érzed (még) a szagát, ergo néha (GYAKRAN) marha nagy szívás kollégistának lenni, de hát te tudod, én csak figyelmeztettelek).

Na szóval, mivel nem konkretizáltad, hogy tulajdonképpen merre laksz és milyen nemes céllal hagynád hátra szegény anyut meg aput, hogy ugyanazt tanuld, mint otthon, csak 80-100-200 km-rel arrébb, a teljesség igénye nélkül írok számodra lehetőségeket, aztán majd kedves drága szüléid eldöntik, hogy van-e annyi pluszpénzük, hogy a kollégiumban lehetőleg ne halj éhen, legyen bérleted és egyéb huncutságok, amikbe gyakran bele sem gondol az ember, kivéve, ha nem egy hormontúltengéses kamaszról beszélünk, aki fene nagy önállóságra vágyik, merthogy az milyen jó (elárulom, a kollégiumban jobban beosztják az idődet, mint egy kibszott börtönben, valamint azt sem te válogatod meg, hogy kivel kerülsz egy szobába, sőt... A jobbik eset pedig az, ha csak három plusz főt kell a nyavalyáikkal együtt elviselned magadon kívül a napod nagy részében, nem hetet). Tehát, itt van pár olyan intézmény, melyek erősek, gimnáziumi képzést nyújtanak, és van lehetőség kollégiumi elhelyezésre (ami nagy előny...)


- Révai Miklós Gimnázium, Győr

- Jurisich Miklós Gimnázium, Kőszeg

- Zrínyi Miklós Gimnázium, Zalaegerszeg

- Táncsics Mihály Gimnázium, Kaposvár

- Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma, Pécs (bár ez kiesik gondolom, mivel a suli egyházi, azért leírtam, mivel elég erős iskola a maga nemében [pedig én sem vagyok túlzott híve annak, hogy a suliban kötelező ugyanazzal a képzeletbeli baráttal barátkoznia mindenkinek, dehát ez van, nem én hozom a szabályokat)

- Lánczos Kornél Gimnázium, Székesfehérvár, vagy esetleg a Vasvári Pál Gimnázium, szintén Székesfehérvár

- DLSB (Balatonalmádi), Lovassy Gimnázium, Vetési Albert Gimnázium, Veszprém

- Apáczai Csere János Gimnázium, Fazekas Mihály Gimnázium eccetera, eccetera, Budapest

- Horváth Mihály Gimnázium, Szentes

- Radnóti Miklós Gimnázium, Szeged

- Tóth Árpád Gimnázium, Kossuth Lajos Gimnázium, Debrecen

- Földes Ferenc Gimnázium, Herman Ottó Gimnázium, Miskolc

- Kölcsey Ferenc Gimnázium, Krúdy Gyula Gimnázium, Nyíregyháza.


Minden bizonnyal sok jó intézményt kihagytam, ami megfelelne a szempontoknak, sőt, még az is előfordulhat, hogy olyan iskolákat is listáztam, melyek nem felelnek meg a kritériumoknak, mindenesetre szeretném leszögezni, hogy konkrétumok nélkül nem tudok iskolaválasztásban tanácsot adni; ez olyan, mintha egy orvosnak minden képalkotó eszközt és laboratóriumi vizsgálatot mellőzve kéne diagnózist felállítania fejfájás, kettős látás, szédülés, hányinger és zavartság tünetek alapján. Hiába van betegünknek öt tünete, ha az öt tünet ezerféle bajra utalhat. Ezzel a hasonlattal csak arra szerettem volna utalni, hogy még azt sem tudom, mi felé érdeklődnél, milyen képzésformában gondolkodsz, valamint, ha már szóba jött a kollégium lehetősége, akkor nem mindegy, hogy Debrecenről vagy Szekszárdról mennél el Kaposvárra tanulni. :D Adj konkrétumokat, és talán annak fényében tudunk is érdemben diskurálni a felvetődött problémádról, sőt, még az is előfordulhat, hogy tudunk olyan iskolát ajánlani számodra, ami szerinted és a szüleid szerint is megfelelő lenne számodra. :) Egyébként, ha már megkérdezted, szerintünk, mezei válaszolók véleménye alapján melyik lenne jobb módja annak, hogy kiélvezhesd a közoktatás eszményi gyönyöreit, a helyedben az otthonomhoz közel keresnék iskolát első körben, aztán ha nem találnék, elkezdenék távolabbi sulikban is gondolkodni. Ha a választott suli nincs messze, akkor busz/vonat/hajó/bicikli/teleport, viszont, ha nem megoldható a bejárás, vagy egyszerűen hajnali 3-kor kéne kelni ahhoz, hogy nyolcra beess a suliba, akkor irány a kollégium, minden gyönyörével és bájával együtt! Ezt neked kell majd kitapasztalnod, hogy mi lenne számodra a legjobb, ugyanis vannak, akik utálnak korán kelni, ezért inkább elviselik a kolit annak minden csótányával-szilenciumával együtt, vagy inkább kelsz a szokásosnál jobban korábban, és mellőzöd a szociális életet, mert kimondottan gyűlölöd, hogy egy szintre egy nagy zuhanyzó jut, gyakran függönyök nélkül, és a közös 20 vécéből csak kettő van üzemben, abból az egyik tele van fosva, a másik meg mindig foglalt, ráadásul még ki tudja, hány emberrel kell egy szobában létezned, ami még egy embernek is kevés lenne. :D


Amúgy meg sok sikert a felvételihez, remélem, felvesznek a választott iskoládba! :)

2020. jan. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

4-es! Ez egyszerűen gyönyörű!

Nagyszerűen leírtad. Már majdnem elfelejtettem, mennyit trükköztünk a koliban kimenőért és hogy ne kelljen a közös tanulószobában osztoznunk a légtéren 20-30 társunkkal.

A bejárás viszont tényleg jó, mert fürgévé teszi az ember gyerekét, ha az nem szeretne várni a következő buszra/vonatra.

2020. jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!