Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen irányba érdemes elindulni?

Milyen irányba érdemes elindulni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már fiatal, de szeretnék tanulni valami értelmeset és dolgozni. Félek már késő...


Érdeklődési kör:

szeretem a modern technológiákat

érdekel az emberi test biológiája, biokémiája a legapróbb részletekig

(genetika, biokémia, bioinformatika, sejtbiológia stb.)

érdekel az emberi pszichés működés biológiai háttere

érdekelnek a pszichiátriai betegségek, személyiségzavarok, szenvedélybetegségek, bűnözők lélektana stb.,

érdekelnek a neurológiai megbetegedések

szeretem az absztrakt, elvont dolgokat


Erősségek:

kreatív vagyok, türelmes, empatikus


Gyengéim:

nehezen alakítok ki kapcsolatokat, zárkózott vagyok

diszkalkuliám és figyelemzavarom van


Mit lenne érdemes tanulnom így?



2020. jan. 5. 17:38
 1/1 MikeS13 ***** válasza:

Részemről a pszichológiát javasolnám. Volt egy régi osztálytársam aki éveket át gondolkodott rajta, hogy elmenjen az egyetemre pszichológiát tanulni, én beszéltem rá, aztán vagy tíz évig nem is beszéltünk. Nemrég találkoztam vele és megköszönte az inspirálást. Elmesélte, hogy befejezte a sulit és már vagy 4 éve pszichológus magánban. Felkel nyolckor, elmegy futni, zuhanyzás, tíz körül jön az első ügyfél, beszélgetnek egy hangulatos irodában óránként 20-30 ezer forintért. Utána ebéd, délután még jön 1-2 páciens majd vége a napnak. Látszott rajta, hogy ki van simulva, vidám volt, sportos.

A másik dolog, hogy a pszichológia kifejezetten érdekes tudomány annak akit érdekel, és te ilyesmiben gondolkodsz ha jól érzékelem.

2020. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!