Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Otthagytam az egyetemet és...

Otthagytam az egyetemet és nem tervezek új jogviszonyt kezdeni. Mikor kell visszafizetnem az ösztöndíjat és kinek?

Figyelt kérdés
Két félévet végeztem el alapszakon, majd abbahagytam az egyetemet, mert külföldre költöztem. A hallgatói szerződés alapján ugye vissza kell fizetnem az ösztöndíjam 50%-át. Viszont amióta megszűnt a hallgatói jogviszonyom, semmit nem hallottam erről sehonnan (ez szeptemberben volt). Se levél nem jött, se a neptunon nem kaptam erről üzenetet és természetesen sehol nincs leírva, hogy meddig, mikor, pontosan mennyit (itt arra gondolok, hogy csak a féléves ösztöndíjat kell-e kifizetnem vagy a tanulmányi ösztöndíjat is, amit a jó jegyeimre kaptam) és kinek. Hallottam olyat, hogy elvileg ilyenkor megvárják, hogy kezdek-e új jogviszonyt egy éven belül, mert akkor összevonják a féléveimet azzal a képzéssel, de ugye ez nem fog megtörténni. Akkor ezek szerint addig várnak, és majd ha akkor nem lesz új jogviszony, onnantól számítják a fizetési határidőt? Valaki tud erről akármit? Tapasztalat?

2020. jan. 8. 13:20
 1/1 anonim ***** válasza:
0%
Bonyolult kérdés
2020. jan. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!