Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elmentem ma gyónni, minden...

Elmentem ma gyónni, minden bátorságomat összeszedve. Mindent papírra vetettem, amit elkövettem. Volt súlyos bűnöm is. Erre a pap belekapaszkodott a paráznaság bűnébe és azt mondta nekem, csak akkor oldoz fel, ha összeházasodok az Élettársammal?

Figyelt kérdés
Isten jóságos és megbocsájtó. Áldást azt kaptam. Mire jó az? Nem tudom. De nem áldozhatok. Amíg fel nem oldoz a pap. Mit csináljak most? El vagyok keseredve.

2020. jan. 9. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Én is szomcsi vagyok , amiatt hogy átlátszo középkori babonasággal lehet megvezetni embereket . Koprasd le ezt a fanatikus gagyi egyházat , köze nincs sem Krisztushoz sem Istenhez megelhetési elnyomó hivatal .
2020. jan. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Miért lenne paráznaság és Miért lenne bűn ha az Élettársaddal élsz ? ! ?

Ha fontosnak tartjátok mindketten,majd összeházasodok.

Mer akkor mivan , ha nem oldoz fel?

2020. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak annyi, hogy fellélegezhettem volna. Hogy bűnbocsátást nyertem.
2020. jan. 9. 20:26
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Rémlik, hogy van valami olyan, hogy "Ne paráználkodjál!"? Ez azt jelenti, hogy csak házasságban élj nemi életet (többek között azért, mert annak baba lehet a következménye mindenféle védekezés mellett is, vagyis élet-halál kérdésről van szó, nem gyerekjáték - és akkor a pszichés, egészségügyi, stb. következményekről nem is beszéltem: nézz körül a gyk-n, tele van vele).

Ha házasságon kívül élsz nemi életet, bűnt követsz el. Ha elmész gyónni, a bánatimában megfogadod, hogy a továbbiakban a bűnöket elkerülöd (ezt a bizonyosat is). Ez a fogadás viszont nem lehet úgy őszinte, ha a gyóntatófülkéből egyenesen visszasétálsz a házasságon kívüli nemi életbe. Vagyis ha nem csak elkövetted, hanem az egész életedet arra rendezted be, hogy minél egyszerűbben, könnyebben, és bármikor elkövethesd újra, abból az következik, hogy hazugság, amikor azt mondod, hogy "erősen fogadom, hogy ... a jóra törekszem és a bűnöket elkerülöm". Akkor viszont a pap nem oldozhat fel, hiszen ebből az egész helyzetből az látszik, hogy egyáltalán nem is bánod, hogy elkövetted, sőt, egyenesen tervezed, szervezed, hogy újra elkövesd majd.

Magyarul igen, csak akkor oldozhat majd fel, ha már úgy mész oda, hogy változtattál az életeden: vagy úgy, hogy szétköltöztetek, vagy úgy, hogy összeházasodtatok.

[link]

2020. jan. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Magadnak kell megbocsájtanod
2020. febr. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

OK.Bummer !

Hát.... elég tragikus h. a Pápa korszerű és nyilt világlátása nem megy át néhány bigott(? talán beteg?)vélekedésen !

2020. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"a Pápa korszerű és nyilt világlátása"

Mire gondolsz?

Pl. erre?

"Isten a saját képmására teremtette a férfit és a nőt is, akik a házasságban(!!! tehát nem előtte, nem azon kívül!) egy test és egy lélek lesznek."

[link]

2020. febr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1/

A jelenlegi Pápára !

Oda kellene figyelniük rá a dogmatikusoknak is , mert a jövő és a siker az övé,nem kérdéses !

(De nem ez a lényeg , ez úgyis önjáró módon halad előre - ahogy megvilágosodik a Világ egyre nagyobb részében/a FEJEKBEN - az "OK.BUMMER " igazi mélysége ! ! !)

2/

Hogy lehetséges , hogy valaki aki az Embert szereti (úgy, ahogy az én Istenem szereti), h. NEM az a fontos neki , hogy egy gyermek akkor és úgy jöjjön a Világra ( ISTEN AKARATÁBÓL, MERT CSAK ÚGY JÖHET- igaz ez még a papokra és apácákra is ! - ),ahogy az Neki jó.

Márpedig akkor jó , amikor a szülei így döntenek , felelősséggel .- NEM ideértve az erőszakot,- bár a háborúban , erőszak által fogant gyermeket is ÉPP ÚGY szereti,az Anya és az Isten , mint bármely más magzatot !

3/

Mire jó az , ha két embert ,aki nem érzi úgy h. itt az ideje a közös jövőjük létrehozásának :

A./

Bele próbálunk kényszeríteni egy -később esetleg kilátástalannak bizonyuló - kapcsolatba , amely sorsok /főként gyermeki sorsok/ számtalan tragédiájával járhat;

VAGY:

B./

Lelki válságba sodorjuk azt a szerencsétlen embert , aki - teljesen feleslegesen - azon dilemmázik, h.joga van -e a ( normális ),teljes életre,beleértve a szexualitást is ?

Hát persze , h.van joga !AKKOR IS, HA MÉG NEM ÉRZI ÚGY , H. VALAKIVEL EGY ÉLETRE HARMÓNIÁBAN FOG ÉLNI ÉS EGYMÁSRA BÍZZÁK AZ ÉLETÜKET !

C./

HOGY IS A VAN AZ A PÁPAI JAVASLAT ( TÖBB EZ, MERT EGY KOMPLEXEBB HÁTTERŰ GONDOLAT !), H. NŐS FÉRFIAK IS IS VÁLHASSANAK LELKÉSSZÉ ?

JÓ LENNE , ENNEK A LÉNYEGÉT TOVÁBBGONDOLNI !Talán már írtam : "OK.BUMMER "?

Most megismétlem !


Remélve amit Goethe - "mehr Licht" .Mert a Világnak nem vissza , hanem előre kell haladnia - a Felettünkvaló is ezt kívánja !


ELNÉZÉSÉT KÉREM MINDENKINEK, DE - IDŐ HIÁNYÁBAN -A TÉMÁT SAJNOS A MAGAM RÉSZÉRŐL LEZÁRTAM .

2020. febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!