Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Garancia meddig él egy cipőre...

Garancia meddig él egy cipőre és mire tér ki?

Figyelt kérdés

Hervis-ről lenne szó.

Kb 2 hónapja vásároltam elvileg 6 hónap garancia él rá, de a blokk már nincs meg.

2 hónap hordás után a a talpának a ragasztása tönkrement és így beázik és megfagy a lábam. Valaki vitt már oda vissza cipőt? Én olyasmit hallottam hogy erre az esetre van egy cipészük aki megállapítja, hogy nem a rendeltetésének megfelelően használtad a cipőt és le van tudva. 13000 ft volt a cipő ára. Valakinek van hasonló tapasztalata a Hervisnek a garanciájával? Többet soha nem megyek oda bármit venni, nagyon minőségtelen hatása van ott szó szerint mindennek.



2020. jan. 13. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A cipőre általában 12 hónap garancia van, de az első hat hónap során feltételezni kell, hogy a hiba már a vásárlás pillanatban megvolt és nem a vásárló hibás használatából keletkezett. Ezt csak azért írom, mert a hat hónapon túl te saját akaratodból dönthetsz úgy egy hibás cipő esetén, hogy elviszed bevizsgáltatni, hogy kiderüljön minőségi vagy használból eredő-e a probléma. Ha minőségi, akkor a szakértői véleménnyel a kezedben mehetsz harcolni a bolttal, hogy fizessék a cipő javítását. :D


De jelen esetben úgye hat hónapon belül vagy, így a boltnak kell bevizsgálnia és az esetleges javítást intéznie. Nagyon ritka az, hogy ezzel sz#rozzanak, szinte minden esetben megjavítják. A bevizsgálás és javítás költsége sokszor nagyjából egyezik, így a boltnak is egyszerűbb simán a termék javítását kérnie. De ezt csak abban az esetben működik, ha a vásárlást igazoló papír megvan. Ha nincs, akkor buktad.

2020. jan. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A cipő vásárlásáról a blokkot minimum 6 hónapig meg kell őrizni, mivel addig szól a garanciavállalás. Így már én is jártam, mint Te, visszavittem a cipőt + a blokkot, azt mondták, levásárolhatom, nézzek körül. Körülnéztem, kb. 10 percig, majd visszamentem a pénztárhoz és közöltem, hogy nem találtam olyan cipőt, amelyre nekem jelenleg szükségem lenne, kérem vissza a cipőm árát. Ott, helyben visszafizették.
2020. jan. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs ezen mit túl spilázni. Blokk nélkül az örök garanciát is cseszheted.
2020. jan. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!