Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A bekevert permetlé meddig...

KerekVilág kérdése:

A bekevert permetlé meddig használható fel?

Figyelt kérdés
Tavaly elleptek a levéltetűk és a poloskák. Kis kertem van ezért alkalmanként 2 - 3 liter permetlét szoktam kiszórni. Nekem a Decis rovarölő vált be de az ampulla 10 l. permetléhez elég. Ez kb. 3 X -i permetezéshez elég. Az a kérdésem, hogy meddig használható fel hatékonyan a permetlé ? Ha van a tárolásnak szabályai akkor mire kell figyelnem ? Ha ez nem megoldható vannak - e kisebb kiszerelésű hatékony rovarölők ?
2020. jan. 20. 06:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A bekevert rovarölő nem tárolható, gondolj bele, a permetszer honnét tudná, hogy ő most egy üvegben pihen, nem szabad lebonlania, majd csak akkor, ha kijut a természetbe.


Az élelmezés várakozási idő után, anennyi nap annál a szernél, biztosan nem tárolható tovább.

2020. jan. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Arra gondoltam, hogy ha légmentesen lezárom akkor talán a maradék tárolható az ismételt felhasználásig. Esetleg ha az ampullából csak annyit keverek be amit fel is használok, akkor ha az ampullát légmentesen lezárom valahogy akkor a maradék az ismételt felhasználásig károsodás nélkül használható ?
2020. jan. 20. 07:01
 3/5 anonim ***** válasza:
A keverék nem tárolható, ha nem öntöd ki a teljes mennyiséget, akkor a maradékot jobban el tarthatod.
2020. jan. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 10L-nél kisebb adagolású permetszert nem árulnak úgy tudom, legalàbbis nekem még nem sikerült talàlni.
2020. jan. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, akkor marad a kísérletezés.
2020. jan. 20. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!