Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell kérni a kocsmában?

Buksi1995 kérdése:

Hogyan kell kérni a kocsmában?

Figyelt kérdés

Hogy mennek ezek a dolgok? 1 centes meg ilyenek?

Most megyek elsőnek, és nem igazán tudom hogyan mennek ezek a dolgok, meg mi mit is jelent. Segítenétek?



2020. jan. 25. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Van egy árlap, ott vannak hogy keserű és abból mennyi kell 3cent (cL) vagy feles, pálesz kell.

royal vagy kaiser vodka, esetleg jégermester.

Sörből pohárral vagy korsóval vagy üveggel.

Borból szintén pohárral ez 2dl vagy 3 decissel, én nem vagyok boros így nem is ismerem, de netem megtalálod.

Én haza szoktam hozni, itthon iszom meg, legtöbbször a sok idióta miatt.

2020. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csapj oda az asztalra és hörögve mondd: SÖÖÖRTTT!!!
2020. jan. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mindentudó99 ***** válasza:
Egy cenres nincs. Ha töményt akarsz mond hogy kersz egy pl kis k9nyakot az 2 vagy 3 cent. Régen 3 centet jelentett. Ezer éve nem jartam kocsmában. De ujjabban 2 centet is adnak azthiszem. Vagy kérsz egy felest. Az értelem szerűen fél deci. Tehát kis k9nyak vagy fél konyak. Kisfrőccs (deci bor deci szóda)nagyröccs 2 deci bor deci szóda) hosszú lépés (2 deci szóda deci bor) Vagy sör. Üveges. Kis üveges nagy üveges. Csapolt pikoló (2 deci) pohár (3 deci korsó (5 deci)
2020. jan. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!