Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kell a szülőnek az...

Miért kell a szülőnek az aláírása diákmunkaszövetkezeteknél?

Figyelt kérdés
Nyáron voltam dolgozni (nem szövetkezeten keresztűl) és a szerződésekhez meg a velem kapcsolatos dolgokhoz nem kellett szülői beleegyezés, szövetkezetnél meg kell, de csak egy szülői aláírás, se telefonszám, se semmi és nem értem hogy ez miért van. (16éves vagyok)

2020. jan. 28. 15:00
 1/2 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Az életkorod miatt van még rá szükség. Ha eléred a 18 éves kort, akkor erre nem lesz már szükség semmiben sem. Addig ők, a szüleid felelnek érted és ezért kérik a szülő beleegyezését és aláírását.
2020. jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%

Én meg azt nem értem, hogy másutt miért nem kellett.


2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről:


„294. § (1) E törvény alkalmazásában

a) fiatal munkavállaló: a tizennyolcadik életévét be nem töltött munkavállaló”


„21. § (4) A törvényes képviselő hozzájárulása szükséges a fiatal munkavállaló olyan jognyilatkozatának érvényességéhez, amely a munkaszerződés megkötésére, módosítására, megszüntetésére vagy kötelezettségvállalásra irányul.”

2020. jan. 29. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!