Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi ennek a szónak a jelentése?

Mi ennek a szónak a jelentése?

Figyelt kérdés

ELVONT.


Kerestem google-n, szinonímaszótában, értelmezőben... de nem értem. Mindenhol az absztraktal hozzák kapcsoltba, de csak az ilyen hivatalos helyeken, mert máshol ha hallom rengeteg dologra mondják. Azért érdekel, mert rám is mondták már...


Köszönöm!


2010. júl. 22. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán valami ilyesmi:olyan ember,aki csendesebb,inkább magába forduló,nehezen barátkozó,későn kapcsol,kicsit bamba,több a reakcióideje.Mi legalábbis az ilyen emberekre használjuk,de gondolom ez relatív:)Remélem tudtam kicsit segíteni.
2010. júl. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az elvontnak azt nevezzük az ami nem hétköznapi, nem fordul meg mineki fejében, ez lehet gondolat vagy mű alkotás de inkább a gondolkodás módot jelenti. 15 éves lány
2010. júl. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. júl. 22. 22:47
 4/4 anonim ***** válasza:

A Magyar Értelmező szótár szerint:a tárgyi valóságtól elvonatkoztatott .

vagy nem érzékelhető dolgot ill. tulajdonságot jelent

2010. júl. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!