Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha valakinek...

Mit lehet tenni ha valakinek autista, illetve más egyéb betegsége van a családtagjának? Van esély hogy megoldódjanak a dolgok?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon tönkrement a családunk.A tesvérem autista,közép/súlyos értelmi sérült sorolhatnám.Majdnem mindennapos veszekedések vannak,ha pl valamelyikőnk kikapcsolódni szeretne egy kicsit.Anyukám egész nap dolgozik itthon,de tőlünk is elvárná hogy egész nap segítsünk kikapcsolódás nélkül.Van valaki hasonló helyzetben?
2020. febr. 7. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Autizmus nem betegség, hanem egy genetikai rendellenesség, elmúlni soha nem fog. Fejlesztésekkel, kitartó családi támogatással fejlődhetnek a készségek, képességek, de "megoldás" kb. az lenne, ha otthonba adnák az érintett személyt.

Hány éves a testvéred? Hányan vagytok a családban? Anyukádnak nincs másik segítsége? Fejlesztéseket kap a testvéred, járnak valahova (pl. ovi, suli, napközi)?

Ha idősebbek vagytok, és tudtok a testvéretekről gondoskodni pár óra hosszát, akkor be kellene vezetni egy rendszert, hogy mindenkinek legyen szabadideje, igen, anyukádnak is. Ehhez viszont tényleg nektek is hozzá kell járulni, ami gyerekként tudom, nem könnyű.

2020. febr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság az, hogy én sosem értettem egyet azzal, hogy egy beteg gyerek miatt a szülők "feláldozzák" a többi gyereket is.

Szerintem, ha úgy döntenek a felnőttek, hogy vállalják, ami a betegséggel jár, és otthon tartják, akkor rendben van, ez nagyon dicséretes, de nemhogy nem szabad elvárásokkal bevonni ebbe a testvéreket, de mindent meg is kell tenni, hogy ők ne lássák hátrányát a helyzetnek. Ami nem azt jelenti természetesen, hogy soha ne kelljen otthon semmit segíteni (hisz az minden családban természetes, a testvérek egymással is foglalkoznak), csak olyan teher ne kerüljön rájuk, ami a betegségből adódik, és a saját életüket nehezíti meg. (Pl., hogy mindig feladata legyen, és ne élhesse az életét)

2020. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!