Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szemüveg beállítás?

Szemüveg beállítás?

Figyelt kérdés

Több problémám is van a szemüvegemmel. Már kb 2 éve van.

A bal része lentebb van. Tehát sokszor a keret felső részébe "látok" bele. Másik problémám, hogy mindig lecsúszkál az orrom hegyére. Ofotértben vásároltam. ott be is lett állítva, de ezek szerint nem sikerült jól. Harmadik problémám, hogy túl laza. Mármint Jobb lenne, ha szorosabb lenne. Műanyag vastagkeretes szemüvegről beszélünk. Szerintetek , ha bemegyek az Ofotértbe, tudják ezeket a problémáimat orvosolni? Esetleg valami csúszásgátló réteget tudnának rátenni? Sokszor zsírosodik a bőröm és olyan műanyagból van ami mindenen csúszkál kb.

Azért tettem fel a kérdést és nem előbb megyek el az üzletbe, mert kb 1 óra autóút a legközelebbi Ofotért.


2020. febr. 7. 13:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azt mondanám, mint szintén szemüveget viselő ember, hogy talán meg tudják oldani az összes problémád

Az emberek arcfelépítése legtöbb esetben nem szimmetrikus.

Nekem pl. (és épp emiatt is hordok fém keretet), az egyik fülem fél centivel lejjebb van, mint a másik, tehát az egész szemüvegszárat le kellett vetetni, és lejjebbre forrasztatni. Ezt műanyag kerettel nem hinném, hogy meg lehetne tenni.

Az, hogy csúszkál az orrod hegyére, helyre lehet hozni, ha melegítik a szemüveget, és kissé összébb, szűkebbre hajlítják, DE tudnod kell, hogy ez igen hamar megváltozik, és újra lötyögni fog. Tudom, mert eleinte nekem is műanyag kereteim voltak.

Az, hogy túl laza, és előre esik az egész keret, képes vagy orvosolni azzal, ha a szemüveged szárára, közvetlenül a füllel érintkező felső végéhez befőttes gumit tekercselsz mindkét oldalra. Talán nem szép megoldás, de praktikus, és ideiglenesnek mindenképp jó.


Szóval valószínűleg meg tudják csinálni a szemüveged, de azt kevésbé hiszem, hogy tartósan. Sajnos.

2020. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!