Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Erősítőm és 2 hangfalam van,...

Zsolti0703 kérdése:

Erősítőm és 2 hangfalam van, hibátlanul szóltak évekig, haveromnak teljesitmenyre ugyan ilyen hangrendszere, az en hangfalaim elkezdtek, recsegni mostanaba, haverommal felcserultuk a dolgokat, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Felcsereltuk a haverommal a dolgokat(erosito,hangfal)es az o hangfalaival kivaloan szól a az erositom ,es az en erositommel kivaloan szol a hangfala.Tudok valami okosat mondani?Bármi oldalt vagy hozzáértőt tudtok ,azt is megköszönöm,válaszokat előre is köszönöm.

2020. febr. 8. 14:16
 1/5 anonim válasza:
90%

Szia fő dolog a hangtechnikában,

20 éve színpadi munkám szerintem elég,hogy ehhez szóljak,


- az erősítőnek mindig nagyobb teljesítményűnek kell lennie

csak a nagy tud halkan szólni, a kicsi nem hangosabban !!

így van tartalékja, természetesen odafigyelve a jelszintekre !!


pár szó arról,hogy mi történik ha szól a zene

egyszerű számoláshoz,értelmezéshez vegyünk

100w erősítőt, 100W hangfalhoz

tegyük fel 100% hajtva mi történik !!

tudni kell,hogy milyen Ohm terhelésre adja le a 100W teljesítményt

hifi esetében a leírásban 4-16Ohm na ez a baj! ha nem illeszkedik hangfalunk 100%ban az erősítőkhöz minden megborul, itt tud lenni 20-40% veszteség is

- mivel passzív hangfal, ott a hangváltó is el vihet 5-10% ot

és mivel melegszik az erősítő 20-30% veszteség is előfordul,, hővé !!

máris 40-50Watt maradt !! és máris átfordul a nagyobb erősítő elv !!

minél jobban tekered a hangerőt, a teló,laptopon kifektetve van a hangerő

annál inkább torz jellé alakul, majd ha hosszan teszed az marad életben aki erősebb!!


A torz, négyzetes jel öli meg a hangszórót !!

A hangszóró tekercs minél többet tér ki a mágneses mezőből annál jobban melegszik, és ez a hő kihat a mágnesre, a körülötte levő fémekre, és valami csattan.


A mostanában előforduló hiba a bemeneti jel, amitmég az erősítő képes feldolgozni, pl normál verzió egy cd játszó, itt a jelszint megfelelő..ami 775mVro kerekítettek 1V ra evvel nincs is baj

De egy teló fejhallgató kijárata már Wattban mérik, na ez a legnagyobb ellensége a hangfal killerségnek.

2020. febr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ohm számok jók?


Nem 8 ohmosra raktatok 16 ohmos hangfalat vagy 4 ohm ost?

2020. febr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm szépen a választok,a hangfalnál az Ohm szám minden stimmel 8Ohm a hangfal,8-16ohm az erősítő adata,éveken át házibulikon,hibátlanul szólt,aztán vettem egy okos tévét,es nem telefonról működtettem,hanem a tvre kötöttem rá,na ekkor jött a recsegés ,felmerült bennem az ,hogy a tv esetleg nagyobb hangot add ki neki,telefonra vissza raktam és ugyanugy csinálja,haveromnak ugyan az az erosito ,hangfal pár van,Ohmra és Wattra ,az ő erősítőjevel kivalóan megy a hangfalam,és az ő hangfalat kiválóan megszolaltatja az én erősítőm,bemenetelet a hangfalon,a basszus egyből a bemenőre kotottem,hatha a hangvalto a hibas,de nem ,ugyan ugy csianlta,ezert jottem ide ,hátha valaki jobban ért ,hozza,vagyis biztosan,mert ahogy latom azert vannak itt hozza értők!!Ezek utan tudtok valamit mondani?
2020. febr. 8. 18:52
 4/5 anonim ***** válasza:
A kábelezés ugyanaz?
2020. febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az én erősítőm ,az ő hangfalat az én kabelemmel,kiválóan működtette,mikor átvittem az én hangszóróm hozzá,akkor pedig az ő vezetéken szólt hibatlanul,nem tudom mi lehet a baj tényleg kábelekkel szerintem nincs baj,sőt biztos,ahogy az erősitőm is hibatlanul működött,az én 2 hangfalam pedig nála működött hibatlanul,talán az én erősítőm nem bírja a hangfalaimat,de miert 3-4 év utan jelentkezne ez,fogalmam sincs ezért fordultam hozzátok!hátha valami tanácsot tudtok adni!
2020. febr. 8. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!