Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tanácsot szeretnék kérni,...

Tanácsot szeretnék kérni, hogy mászak ki egy nagyobb összegű tartozásból?

Figyelt kérdés

Ausztriában élek,22 éves vagyok ,6 évig voltam együtt az exemel,18.000 eurós tartozást halmozott fel a tudtom nélkül,ez több különböző tartozás 2 lakás, biztosítás,edzés vagy valami hasonló,törlesztem mindet ,de rá megy az egész fizetésem csak ezért dolgozom és még messze van a vége,nem veszek magamnak semmit az ételt is inkább meg vonom, már 3 éve így élek.Ennyi tartozással bár listás vagyok,nem kapok hitelt, hogy kiváltsam,szóval ha fel vehetnék hitelt akkor arra tudnék 500€ vagy többet fizetni és jutna magamra is,de így el megy 1500-2000€ havonta.Plusz 22 évesen nincs semmim,se jogosítványom,iskolám lakásom,a ruháim le szakadnak rólam,kezdek bele betegedni,hogy a tartozások miatt soha nem fogom semmire vinni.Úgyhogy arra lennék kíváncsi,hogy hogyan tudnék ebből kimászni,nem tudok semmit a magán hitelekről,vagy bármi meg oldás jöhet ha tudtok.


Előre is köszönöm a válaszotokat



2020. febr. 9. 01:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mégis miért te fizeted az exed tartozását? Mert ha a te neveden van a tartozás, akkor nem a tudtod nélkül költötte el, hiszen ahhoz az kellett, hogy aláírd a kölcsön szerződést. Amit tehetsz: Mond le a lakásokat , ha tied ad el, edzőtermi díjat mond le, edzj otthon.

Ha exed tartozása, akkor fizesse ő.

2020. febr. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Irány a böri. Kapsz szép csíkos ruhát, kaját meg a nemi életed is fellendül.
2020. febr. 9. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi közöd az exed tartozásához? Ő miért nem fizeti? Tudtod nélkül hogyan lett a Te tartozásod?
2020. febr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A lakások béreltek voltak,én is ott éltem.De egy számlára mentek a fizetések,ő kezelte a pénzt,szóval ő nem fizette be erről nem tudtam,hiába jártam utána hogy ilyenkor mi a teendő az én nevem volt így az én tartozásom!Neki ment autoval az elektromos garázs kapunak ami a lakáshoz járt, azt is nekem kell fizetnem,3000 euro,pedig nekem jogosítványom sincs,auto sem volt soha a nevemen.Az edzés pedig nem tudom pontosan mi lehet,itt fél éves-éves szerződést írsz alá, amit ki kell fizetned hiába be jársz vagy nem jársz.Edzeni sincs időm a munka miatt, meg azzal le is tudom az edzést. Arra gondoltam,ha be mennék a bíróságra,mivel egy címen éltünk éveken keresztül,élettársi kötelezettsége nincs,hogy elosszák köztünk?


Miért kerülnék börtönbe? :D Minden hónapba becsületesen fizetem,kértem mindenre részlet fizetést.A lényeg a kérdésembe,hogy tudnék hamarabb ki mászni belőle,dolgozom és fizetem is,csak jobb lenne el kezdeni élni és nem tartozásokat fizetni, 22 évesen holott egy hitelt nem jutott eszembe soha fel venni.


Köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 9. 11:52
 5/7 anonim ***** válasza:
És mégis melyik papírt írtad alá a fenti 'szerződések' közül?
2020. febr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, a második hülyeséget írt. Nem fogsz börötnbe menni.


Viszont a tartozások terhe nem csak téged terhel. Lakásbérlésnél a szerződésben mindkettőtök neve kell, hogy szerepeljen. Ha neked se kocsid, se jogsid nincs akkor a baleset terhe sem a tied. Menj bírósághoz, és követeled a pénzedet az exedtől. Neki is fizetnie kell, nem csak neked. Csak ugye te fizeted rendesen, ezért egyik cég sem követeli az extől. Ne hagyd magad. Kérj segítséget. Ha utólag is de visszakapod a pénzed egy részét.

2020. febr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok !
2020. febr. 10. 02:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!