Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Informatika ismeretek és...

Informatika ismeretek és Informatikai ismeretek közötti különbség?

Figyelt kérdés

Az idei évben szintemelő érettségi vizsgát tennék.

2017-ben Informatika ismeretekből tettem szakmai éretteségi vizsgát, viszont már akkor is volt Informatikai ismeretek is. Az idei jelentkezési lapon az én vizsgám meg van jelenítve, de pontosan így: ,,Informatika ismeretek(2019-ig)" <- ezt nem pontosan értem, hogy a 2019/20-as tanévet jelöli vagy konkrétan a 19-et. Azt is észrevettem, hogy csak az Informatikai ismeretek-hez kér külön nyilatkozatot.

Van különbség a kettő között? Tehetek szintemelő vizsgát Informatikai ismeretekből vagy még lehetséges a sajátomból?



2020. febr. 11. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:

A különbség az, hogy az informatika ismeretek 2017-19 között létezett, és már nem lehet vizsgázni belőle.

Helyette 2020-tól jön be az informatikai ismeretek, ami 2017-ben biztosan nem volt. 2017 ELŐTT lehet, hogy így hívták, arra már nem emlékszem.

A 2019 az 2019, nem tanév.

Mindenképpen csak informatikai ismeretekből vizsgázhatsz, hogy ezt most szintemelőnek vagy új vizsgának tekintik, azt nem tudom (szerintem szintemelő, mert ugyanaz az ágazati tárgy új néven), de igazából neked mindegy is.

2020. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, igazad van. Kiegészítő tárgyvizsgának jelölhettem meg.
2020. febr. 25. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!