Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én vagyok az egyetlen, akinek...

Én vagyok az egyetlen, akinek bejön a régmúlt divat?

Figyelt kérdés
Most speciel a férfiakra gondolok. Régi családi fotókat nézegettünk, amikor megtaláltam anyukám és apukám fotóját, amin huszonévesek (1955 és 1965-ben születtek). Ahogy néztem apám fotóját, arra gondoltam hogy basszus, ha akkor egyidősek lettünk volna, biztos hogy megtetszett volna. Több fotóját is megtaláltam, és az összesen sokkal férfiasabb, mint néhány mai huszonéves. A divat nagyon sokat változott azóta, és szerintem rossz irányban. Régen a férfiak férfinak néztek ki, és örültem volna ha abban a korban élek... ne értsétek félre, most se panaszkodom, csak elgondolkodtam ezen. Valaki van még így, mint én?

2020. febr. 16. 12:21
 1/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%
A kérdés divatról szól, közben meg a részleteiben az emberekre vagy kíváncsi. Azt hittem a ruhája tetszett a régi fotón és mégsem. Mindenesetre az emberek változnak, ez tény. Mostanában a férfiakról ez még mémekben is terjed, de mi a helyzet a nőkkel? Egyébként valóban, régi fotókon ez jól látható.
2020. febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, bocsi, kicsit elkanyarodtam xD
2020. febr. 16. 15:03
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Az nem baj, ha neked az akkori stílus tetszik, de miért kell ilyeneket mondani, hogy akkor néztek ki férfinak a férfiak. Akkor úgy néztek ki, ma máshogy, kétszáz éve meg parókában és harisnyában császkáltak, de akkor is férfiak voltak, mert nem a ruhától lesz valaki férfi vagy nő, hanem attól, hogy mi van a lábuk között.
2020. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A születési idejük alapján egyszerre nem lehettek huszonévesek. :D

Amúgy teljesen igazad van, sőt, ha még messzebbre megyünk vissza az időben (pl. az 1930-as évekbe), ez még szembetűnőbb. Én mégsem szeretnék abban a korban élni. 41 éves vagyok, de ma is úgy öltözködök, olyan a frizurám, mint 20 éves koromban. Régi fotókon, vagy filmeken egy 41 éves férfi (de már szinte egy 31 éves is) úgy nézett ki, mint egy mai 50-es: bajusz, oldalra (vagy hátra) fésült haj, öreges öltözet és koravén viselkedés. Mindegyiküknek már felesége és gyerekei voltak, ők pedig el voltak "apásodva". Szerintem, inkább érettebbek voltak, ezért tűntek férfiasabbnak.

2020. febr. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!