Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire volt jó a magyar...

Mennyire volt jó a magyar hadsereg a 2. vh-ban?

Figyelt kérdés

Nem rég láttam Gerd von Rundstedt-től egy idézetet:

"With the exception of the Hungarians, the foreign troops sent to me are

worthless" emiatt és a Doni csata miatt - ahol elég jól állták a sarat a magyarok a Szovjet túlerő ellen - érdekel, hogy akkor most mennyire is volt használható



2020. febr. 26. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Nem volt jó. Egyik se volt az. Mitől lenne jó a pusztítás...?
2020. febr. 27. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt jó. Rosszul felszerelt, képzetlen, motiválatlan volt. A két nagyapám szerintem nemigen értette, miért kell az otthonától 2E km-re védeni a hazát egy olyan ellenséggel szemben, amelyik meg se támadott minket. Nem jöttek haza :-(
2020. febr. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. válaszoló


Persze nem jó dolog a pusztítás meg a gyilkolás, de remélem azért te is jól tudod, hogy nem így gondoltam, hogy jó volt-e.


2. válaszoló


Köszi a választ! Részvétem a nagyapáidért. Nyugodjanak békében!

2020. febr. 27. 17:40
 4/5 anonim ***** válasza:

A felszerelése elavult volt. A 38-as Győri Program állítólag bukás volt mint fejlesztés, és drága is.

A magyar katonák rossz felszereléssel és kis létszámban kerültek kiküldésre. A KV-1-esek ellen hatástalan volt a tűzerő, a szovjetek túlereje több tízszeres volt. A -40 fokban fagyoskodó magyarokra csak a halál várt. A kiválóan képzett és felszerelt németek se tudtak mit kezdeni a mészárszékre küldött sok tízezer szerencsétlen szovjettel. Nem volt annyi lőszerük hogy megállítsa őket.

Ilyen kondícióval akár a mai Seal vagy Ranger alakulatok is katasztrofális pusztulás elé néznének. A sok értelmetlen halálért a vezetés az egyértelmű felelős, függetlenül attól hogy az egyes katonák hogy álltak helyt vagy sem.

2020. febr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem mindenki követte a vezetés parancsát. Nem volt kötelező. Sem Magyarországon, sem Ausztriában, de még Németországban sem. Nem, nem ítélkezem, semmi jogom nincs hozzá. Egyszerű tényt említettem, hogy választás mindig van, csak r_hadt nehéz meghozni. Ajánlom figyelmetekbe "The Hidden Life" című filmet, ami igaz történet alapján készült. Borzalmas és egyben gyönyörű film.
2020. febr. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!