Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történt a fényképezőgépemmel?

Mi történt a fényképezőgépemmel?

Figyelt kérdés
Már a második utánagyártott Lítium akkumulátor mond csődöt a Sony Cyber-shot DSC-HX10 típusú gépemnél. Gyanúsan hamar feltöltődik a gépben, de a gépet nem tudom még bekapcsolni sem. Ez egy százezernél többe került gép GPS-sel ellátva és meg sem nyikkan. Kétségbe vagyok esve. Segítsen valaki legyen szíves! Köszönöm.

2020. márc. 1. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg szervíz?
2020. márc. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hét végén nincs szerviz.Ahogy hallottam, néha annyiba kerül a javítás majdnem, mint maga a gép. Mivel nem babráltam azt gondolom bagatell hibája lehet. Azért bátorkodtam ide írni, hátha valaki tudja. Tudom, tudom, ha frizurát akarok, menjek a fodrászhoz.A Gyakori kérdések azonban nem az effajta válaszokra lett kitalálva.
2020. márc. 1. 18:09
 3/4 anonim ***** válasza:

az utángyártott akksikkal az a gond, hogy vagy működnek, vagy nem. csak olyat érdemes megvenni, amiről vannak pozitív tapasztalatok, hogy másnak már működött jól. sok esetben az utángyártott akksival is működik a gép, de tölteni nem lehet a gyári akkutöltővel, csak külön utángyártott töltővel.

a gyári akksi biztosan jó a géphez, mert a gyártó mindenben pont ugyanolyanra csinálta meg, amilyenre kell, hiszen ők tervezték a gépet is, meg az akksit is - ezért kerül sokba.

az utángyártott akksik azért olcsóbbak, mert nem fizetnek a gyártónak a tervekért, csak másolják az eredetiről. mivel nem

ismerik a pontos tervrajzot, ezért csak annyira masolják pontosan, amennyire éppen sikerül az eredetit visszafejleszteniük, hogyan is működik. a leggyakoribb eltérés az szokott lenni, hogy a formája ugyanolyan és áramot is ugyanannyit ad le az utángyártott is, de a chipet, komolyabb elektronikát már nem tudják lemásolni. a gyári akkukban van egy chip, ami pl. jelzi a gépnek az akku töltöttségét. ennek hiányában lehet hogy a gép nem tudja feltölteni az akkut - vagy meg sem próbálja, mivel ez szoftveresen le van benne tiltva, hiszen a gyári alkuban van chip, csak azzal kell működnie. némelyik utángyártó cég a chipet is lenásolja (vagy fizet a gyártónak érte), de ezek az utángyártott akksik drágábbak is szoktak lenni, sőt jobb helyen jelezni is szokták, hogy chipes az akksi.


utángyártott alkunak egyáltalán nem kell működnie a géppel. a szerviz jó esélyel csak annyit fog csinálni, hogy kipróbálja a géped gyári akkuval, ha működik, akkor nincs probléma - ezt valószínűleg azonnal és ingyen megteszik.

esetleg az utángyártott akksit is kipróbálják másik gépben és talán azt is elmondják h működőképes-e, de valószínűbb h az utángyártott akksival egyáltalán nem foglalkoznak, mivel nem az ő termékük, semmi közük hozzá.

2020. márc. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez a harmadik aksi a géphez. Az eredeti után vettem a másodikat Kínában és remekül működött sokáig. Akitől most rendeltem a neten,küldött gy másodikat ingyen, de ezzel sem működik a gépem.Szomorú, hogy hiába olcsó, kidobtam majdnem 3 ezer forintot.
2020. márc. 3. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!