Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyből lehet fenzartani egy...

Mennyből lehet fenzartani egy albérletet?

Figyelt kérdés

Szóval ahol én élek ilyen 30-50 között mozog egy albérlet, a közös pedig ilye 8-10 körül, a mobilom 15. Arra lennék kíváncsi, hogy a víz, gáz meg ilyenek mennyiből hozható ki?

Egy 140Eftos fizetésből mennyire tud egy ember egy albérletben megélni.

Ha lehet mielőbb szeretnék itthonról elhúzni a ******!


2020. márc. 12. 23:37
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocsi a helyesírásért de már verdes az ideg!

Most jött el az a pont, hogy ha lehet már holnap eltakarodnék innen.

2020. márc. 12. 23:39
 2/4 Serpent ***** válasza:
49%
Egy 300.000.-Ft-os fizetés az kell hozzá. (Ha egyedül fizeted, mert ugye enni is kell, meg miegymás.) Ha kapcsolatban vagy valakivel, és együtt bérlitek úgy lehet fejenként 150.000.-Ft-ot keresni. (Az egyikőtök fizujából fizetitek az albit, a másikótok pénzéből meg éltek, de még így sem túl jó az életszínvonal.)
2020. márc. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Laylah ***** válasza:

50k az albi, 10 a kk, 15 a mobil, az eddig kapásból 75k. Kaja 50k körül van, ha nem konzerven akarsz élni, eddig 125k. Rezsi szerintem benne van legalább 20k-ban, télen fűtéstől függően lehet akár 40k is, és itt már át is lépted a keretet. Ráadásul nem vettél még tisztálkodószereket, tisztítószereket, ruhát, cipőt, akármit, csak kaját.

140k egyedül egy albira kevés.

2020. ápr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Általában kérnek 2-3 havi kauciót, amit visszakapsz ha kiköltözöl és jó esetben nem okoztál kárt, amit ebből finanszíroznak. Ezzel számolj, ritka ha csak úgy odaadják a kulcsot és hó végén kérik az albérleti díjat.


Ha nincs bútorozva az albérlet, akkor még ágyat, szekrényt is venned kell, lehet hogy mosógép és mikró sincs benne, ezek azért alap dolgok egy háztartásban


Ruházkodni, tisztálkodni, takarítani kell, gyógyszer/orvos és buszbérlet is kell időnként. Emellett had engedj már meg magadnak egy mozit, egy gyorskaját, nyaralást/strandot vagy legalább egy kávét ha már bulira nem is fog telni :/


Budapesten egy 35m2 lakás rezsije (panelprogramos, körbe szomszédokkal, tehát lent-fönt és oldalról is fűtve volt) kettőnknek így alakult:

Tavho: 6000

Villany: 3000

Víz: 2000

Közös: 7000

Tv internet: 8000

További telefonszámla: 2x5000

Kaja: 60.000, de akkor minden nap főztem, és volt hogy abból vittünk ebédet a munkahelyre

Amúgy még céges ebédek: 20.000/hó es akkor csak heti 1-2 rendeléssel számolsz (pizza, tészta, gyros akármi)

Nekem volt lakáshitelem, 80 körül tettem félre rá a fizetésből, páromnak kocsija volt, azt tankolta, biztosítást fizetett, szervizelte, hidd el mindig volt valami kiadás


2-en laktunk a párommal, 500.000 körül kerestünk együtt, sokat nem tudtunk így se félretenni, pedig nem jártunk bulizni, étterembe, shoppingolni, költekezni


Mindig van nem várt költség: banki díjak, magasabb számla, valami elromlik (mosogep, telefon, lampa)

Szóval úgy, hogy épp kijönnél, az kevés hosszútávon sajnos

2021. febr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!