Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék orchideát...

Hogyan tudnék orchideát szaporítani?

Figyelt kérdés

Van 2 orchideám, de egyiken sincs kicsi hajtás. Azt olvastam, hogy ha jól érzi magát, akkor hoz új hajtást vagy a tövén, vagy a szárán, és akkor külön leveleket meg gyökereket.

De nekem nem hoz sehogy se, pedig sokat virágoznak és szépek. Egy virága letört, meg egy kis hajtás bimbókkal. Ezeket lehet valahogy gyökereztetni?

Szoktam tápot is adni nekik, de nem akar kicsit növeszteni :(



2020. márc. 23. 22:25
 1/1 anonim válasza:
Az orchidea pont akkor fog keikit létrehozni, ha úgy érzi, hogy neki már közel a vég (stresszes állapotban van).:D Szóval tök jó, hogy a tied virágzik, mert egészséges. Ha tényleg szeretnéd szaporítani, nézz utána a keiki-pasztának. Ajánlom a Két Világ Közt YouTube-csatornát, ő kisérletezett vele.
2020. dec. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!