Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az a "tiktok"?

Mit jelent az a "tiktok"?

Figyelt kérdés
Ebben is le vagyok maradva, mint úgyszólván minden ilyen divatos digitális baromságban. Nem is tudtam milyen kategóriába írjam. (Amúgy használom az internetet, mint a güzü, de csak alapszintem.)
2020. márc. 28. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Egy márkanév, telefonos alkalmazás neve, ami a 8-14 éves korosztályban népszerű most. Mások zenéjére kell tátogni, pofákat vágni meg a kezeddel a levegőben hadonászni, és ezt tehetségként tartják számon a gyerekek, meg istenítenek 1-2 felkapott embert saját maguk közül.

A tehetség nélküli magamutogatás elismerési felülete, hiszen nem kell tudnod sem énekelni, sem táncolni, csak nézz ki jól és szerezz elismert más munkájából csak annyival, hogy tátogsz rá.

2020. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aha, értettem. Tehát voltaképpen emberi és egzisztenciális ésatöbbi szempontból nem maradtam le semmiről eme szó tekintetében. Köszönöm! (Amúgy az is eszembe jutott most egy perce, hogy a "tiktok" az a tyúkólat is jelentheti, mert "a tyúkoknak a tartója" - "tik-tok" - hahaha/hahaha/tittiri!
2020. márc. 28. 15:52
 3/8 A kérdező kommentje:
Poént félretéve: válaszadónak ment a zöld! (Csak nagyon szeretek a szavakkal elökörködni, csak mások gyakran nem értik és olyan furcsán néznek rám..., de persze vannak, akik fogják az adást.)
2020. márc. 28. 15:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, meg ez a "tehetségesdi" is olyan, mint az évek óta gomba-módra burjánzó fotósok jelensége!
2020. márc. 28. 16:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen tényleg, bármilyen kölyök egy Nikonnal a nyakában már feljogosítva érzi magát, hogy "Zsuzsi/Béla/Supermagical/kutyafüle Photography" néven facebook oldalt meg karriert indítson, mert automata módban le tudja nyomni az expógombot, meg utána valamilyen színes filtert tesz a képre.
2020. márc. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen 5-ös, kb. így van... Ezt onnan sejtem, hogy egy-egy ilyen-olyan (Balaton, vasút, stb.) fotómat nézegettem ezeken a szűrőkön keresztül, és pont az jön ki belőlük, amire rákattannak a lájkok ezrei-tízezrei... de valahogy nem érzem szükségét, hogy ezt csináljam folyton, főleg nem lájkvadászatból.
2020. márc. 28. 17:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se volt soha tiktokom, viszont youtube-on belenéztem már ilyen "legviccesebb tiktok videók" meg stb videókba, és nekem az jött le, hogy egyáltalán nem csak ezt az alátátogást meg tánc dolgot csinálják, hanem bármi mást is (legfőképpen visítozás, ordítozás, másik ember megviccelése, különféle viccesnek szánt jelenetek eljátszása). Szerintem csak eredetileg volt az az oldal célja, hogy tátogás meg tánc, de már nemcsak azt csinálják. Egyébként beszélt szöveg alá is tátogtak, nemcsak zene alá. Meg vannak ilyen video effektek és azokat is bemutatják, bár erre hirtelen nem tudok példát mondani... Szóval az a lényege, hogy "szórakoztató" videókat töltenek fel magánszemélyek többnyire és mások ezeket nézik, főleg gyerekek, tinik.

Kérdező, ha a YouTube-ot ismered, ott rá tudsz keresni, milyen videók vannak a tiktokon.

2020. ápr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mára már elmémesedett az oldal, eredetileg nem ezekről szólt. Ahogy az instagram is eredetileg a saját fotóid feltöltése volt, mégis sokan itt próbálkoznak blogot futtatni vagy ugyanúgy humoroldalt csinálni képes posztokkal. Sajnos itt is átfordult az, hogy már nem a saját tartalmával próbál érvényesülni valaki, hanem másét lopja és a saját neve alatt (lehetőleg vízjelezve, hogy az övét nehogy már ellopják) újraposztolja.
2020. ápr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!