Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sakkban hogy van a király...

Sakkban hogy van a király jobb oldalt van kezdésnél vagy baloldalt?

Figyelt kérdés

Néztem képeket a sakkról és azt vettem észre hogy azokon a képeken amiket találtam felrakott sakktábla, azokon baloldalt van a király középen a királynő mellett,

viszont a chess.com oldalon játéknál jobb oldalt van a király

Mi a helyes?


2020. márc. 31. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A királynő van a színen, a király a másik oldalon.
2020. márc. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vezér (köznapi nevén királynő) a játék kezdetén a saját színén áll. A fehér vezér a fehér mezőn, a fekete vezér a fekete mezőn. Mellette áll a király. Tehát vezérrel szemben vezér, királlyal szemben király áll.
2020. márc. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké köszi!
2020. márc. 31. 17:02
 4/4 2*Sü ***** válasza:

Egy kicsit megszemélyesítve a dolgot, a királynő mégiscsak nő. A nők meg kényesek az öltözködésükre, olyannak színűnek kell lenni a cipőjének (mező), mint a ruhájának.


Az sem mindegy, hogy egy egyéb jeleket nem tartalmazó táblát hogyan tesz le az ember. Ha a tábla 90°-ban elforgatva is értelmezhető, akkor meg azt kell megjegyezni, hogy a világosság jobb, mint a sötétség. A világosság jobb, tehát a jobb oldalon kell lennie a világos mezőnek mindkét játékos szemszögéből nézve.

2020. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!