Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 21 éves vagyok és himlős 😟...

21 éves vagyok és himlős 😟 arra a segitsegre hogy 5 nap melegben töltött idő után kimehetek a friss levegőre egy kicsit? Úgy hogy oda kint süt a nap, és a pöttyök is száradnak már le?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 3. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Mármint bárányhimlős?
2020. ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha már pörkösödik a bárányhimlő (Varicella), akkor az már nem fertőz, tehát nyugodtan kimehetsz a kertbe, a friss levegőre.

Csak azok a hólyagok fertőznek, amik még nem száradtak be. Ha nem kaptál olyan gyógyszert, ami kifejezett fényérzékenységet okoz (ez szerepel a mellékhatások listáján a betegtájékoztatóban), akkor nyugodtan mehetsz a napfényre.

Amíg nem vagy teljesen gyógyult, addig másokkal ne érintkezz, bár mindegy, mert manapság mindenki szinte karanténban van... így gondolom, te is.

2020. ápr. 4. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az mondjuk nem mindegy, hogy fekete vagy bárány himlőről beszélünk.
2020. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Feketehimlő már nincs, bárányhimlő ellen meg tudtommal van védőoltás.
2020. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, bárányhimlő ellen van védőoltás, de ennek ellenére megfertőződhetnek benne gyerekek, és ritkán felnőttek is.

Az a baj a felnőttekkel, hogy ha ők kapják el, akkor náluk súlyosabban jelentkeznek a tünetek.

Igaz, hogy van védőoltás, de mégis gyengülhet a védettség, ezért vannak az emlékeztető oltások, ám ennek dacára előfordul ez a fertőzés. Sőt, olyannal is találkoztam, bár ez tényleg ritka, mint a fehér holló, aki kétszer esett át rajta.

2020. ápr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!