Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Have something coming out of...

Metadron kérdése:

Have something coming out of one's ears?

Figyelt kérdés

Rábukkantam egy angol mondatra, de sehogy sem tudom értelmezni. Valaki aki penge angolból, elmagyarázná?


I tell you, I see some kids who have been to university, and done postgraduates courses too, got MSCs and PhDs coming out of their … their ears, but get them to wire a plug and they haven’t a clue.


Ez a része nem világos:

"coming out of their ears, but get them to wire a plug"


2020. ápr. 6. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

A nem világos mondatod rosszul van elválasztva, mert az egyik gondolatmenet vége és a másik eleje lett kivéve, ezek nem összetartozóak.


Ez egy mondás: "have something coming out of your ears".

[link]


Magyarban is használjuk, csak más testrésszel. Azt mondjuk, hogy a könyökünkön jön ki a sok dolog, amiről szó van, akkora mennyiségről van szó (és már unod is az egészet, eleged van belőle). A te mondatodban a tudásról van szó.

Ellenben, ha valami egészen más dolgot kell megcsinálniuk, fogalmuk sincs semmiről. Az idézett szövegben egy konnektorba való csatlakozó bekötését hozza példának.


Vagyis az egész arról szól, hogy a magasan képzett emberek lexikális tudása hatalmas, de a gyakorlati életben nem tudnak vele mit kezdeni, mikor egy hétköznapi dolgot kell megoldani.

2020. ápr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ezt a mondatot egy nyelvvizsgafeladatból vettem:

[link]


az hogy rosszul van elválasztva, arról nem tehetek :)

2020. ápr. 6. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem számon kértem rajtad, hogy miért ezt kérdezed, csak jeleztem, hogy a kiidézett résznek így egyben nincs értelme, mert a saját részmondataikkal függenek össze.

Plusz ugye még félre is érthető, mert a "plug" akár füldugó is lehetne egy másik szövegkörnyezetben.

2020. ápr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a magyarázatod
2020. ápr. 6. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!