Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hányszor fürödtök egy héten?

Hányszor fürödtök egy héten?

Figyelt kérdés

Az úgy rendben van ha egy héten 2× zuhanyzok és 1× mosok hajat?

Múltkor rámszólt a legjobb barátnőm hogy többet kéne fürödjek mert érezni rajtam az izzadság szagát meg minden..

De én nem tartom szükségesnek a minden napi zuhanyzást/fürdést.

Sőt, amikor iskolába jártam még a heti 2 sem tudtam mindig betartani, mert zsúfolt programom volt...

Szerinteted fürödjek/zuhanyozzak többet?



2020. ápr. 7. 11:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Derekig ero hajam van, igy egy heten csak egyszer mosom meg, de ha nekem valamilyen okbol kimarad egy furdes... masnap en mar haldoklom, mert budosnek es koszosnak erzem magam... En igyenytelennek tartom azt, akinek nincs napi 5-10 perce arra, h bealljon a zuhany ala. Nem kell 40 percig azni egy kad vizben, de azert uram bocsá' 5 perc a zuhany alatt nem megerolteto...

Suliban meg nem ment a heti 2??? Neked nem volt tesiorad? Tesis napon olyan budosek a tinik, h az hihetetlen... Amugy ha nincs ido zuhanyozni, valoszinu szorteleniteni sincs, es nincs is jobb, mint egy izzadt honaljkutya...

2020. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Így van, szörteleníteni sincs időm, viszont minden nap használok dezodort és parfümöt.

Tesi után sem szoktam fürdeni, mert én nem érzem magam büdösnek, viszont amit a barátnőm nem rég mondott, azon elgondolkodtam egy kicsit.

(amúgy 16 L)

Suli időben csak vasárnap tisztálkodom.

2020. ápr. 7. 13:07
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Édes jó istenem! Meg sem merem kérdezni, fogat milyen gyakran mosol? Évente?


A dezodor felesleges, de fürdés után minimális, diszkrét illatú elmegy. Ha a baktériumtengerre ami a büdösség okozója ráfúj, abból lesz csak igazán penetráns bűz.

2020. ápr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

13:44

Fogat 1 nap 1× mosok, reggel.

2020. ápr. 7. 13:47
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

És büdös testtel, büdös szájjal fekszel le aludni, másnap így kelsz fel. Magadnak nem vagy büdös?

Faluhelyen még ma is vannak, akik havi egyszer lavórban mosdanak, de ott is azért legalább egyszer legalább derékig egyszer naponta. Aki hajnali kettőkor kell, sötétedésik melózik, kevesebbet törődök ezzel, igénye sincs rá.

De a modernebb életet élőknek azért illik naponta egyszer legalább tusolni, és éves után (minden alkalommal) fogat mosni. Ennek elmulasztása nem csak a büdös lehelet az eredménye, hanem fogvesztés is.

2020. ápr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én nem érzem magam büdösnek, de lehet ez azért van mert már megszoktam...
2020. ápr. 7. 14:00
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Este, fogmosas nelkul lefekudni? Nem tudnek aludni a sajat szajszagomtol. A sziszegos szappan meg nem tisztit es nem is semlegesiti a szagokat, csak elfedi. Van, h az ember nem erzi a sajat szagat, de masok igen. Hidd el, ha mar a baratnod volt olyan bator, h szolt rola, akkor nem enyhe a testszagod. Legyel mar annyira nagylany, h napi 5 percet raszansz a tusolasra, vagy angolosan egy vizes ruhaval minimum torold mar at magad. Amugy 16 eves lany. Nemmenstrualsz? ha pl het elejen jon meg, het vegeig buzlik a nunad, mert nem mosod meg? fuhh b+, nem gyenge szag lehet. napi 1* tusolok, de ha megvan, elofordul, h legalabb alulrol lemosom magam meg 1 alkalommal. Amugy a szortelenites hianya nem gond. teljesen elfogadhato, nem kell mindenkinek a divat utan mennie. Azzal nincs baj, de ha melle igenytelenseg tarsul, na az mar baj. A szuleid nem szolnak rad, h budos vagy? vagy toluk tanultad ezt?
2020. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

14:00

A szüleimet szerintem nem igazán zavarja hogy nem tisztálkodom, csak néha előfordul hogy megkérdi anyum, hogy "Nem akarsz letusolni? Van melegvíz"

Ezt szokta néha mondani anyum, de így konkrétan még nem mondta senki a családból hogy büdös vagyok.

A szüleim rendszeresen tisztálkodnak.

Minden este fürödnek, de én nagyon nagyon lusta vagyok.

2020. ápr. 7. 14:09
 9/16 anonim válasza:
64%
Ez komoly kérdés...istenkém
2020. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván hétszer.


Te nem lusta vagy, kis csillag, hanem igénytelen.


A napi egyszeri fürdés / tusolás + reggeli arcmosás + reggeli és esti fogmosás az nagyon alap.

Még az őserdőben élő bennszülötteknek is van annyi higiénia-igényük, hogy naponta egyszer lemosakodnak a folyóban. Nem kell a zuhanykabinban állnod egy órát, ha gyorsan - de alaposan! - átsikálod magad, akkor 4-5 perc alatt megvagy vele. Nem egy olyan átkozottul nagy erőfeszítés, hogy 24 óra alatt ne tudja valaki megoldani, aki nem beteg. Még, aki sokáig otthon van valami nyavalyával, az is csak akkor hagyja ki a napi fürdést, ha nagyon szrul van.


Ráadásul a tinik sokkal büdösebbek, mint a fiatalabbak és az idősebbek, mert a hormonfolyamatoktól másmilyen az izzadságuk, így ebben a korban ajánlott naponta kétszer tusolni. Pláne, ha tesi óra van. A saját szagait meg jobban el tudja viselni az ember, mint a másét, nem érzi úgy, de a te esetedben rájátszik az is, hogy megszoktad.


Anyukád meg nem akar veled bunkó lenni, azért nem vágja a képedbe, hogy "fürödjél meg már te szerencsétlen, mert olyan szagod van, hogy lassan követni fognak a legyek", hanem próbál csak célozgatni. Feltételezi, hogy van annyi eszed, hogy ebből úgyis veszed a lapot. Ezek szerint nincs.

2020. ápr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!