Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Egy tragédiát követően 4 éve ki kellett költöznöm külföldre apámhoz és itt folytatni a tanulmányaimat. A nyelvet nagyon nehézkesen tanultam meg, bár még mindig nem érzem teljesen magaménak, azzal már nincs úgy különösebb gondom. A tanulás viszont borzalmasan megy. Régebben mindig azt terveztem, hogy majd egyetemre megyek és jogot fogok tanulni... mostanra azt is nagyon kétlem, hogy egyáltalán le fogok tudni érettségizni. Az összes rokonom tanult ember, mind fősulira/egyetemre jártak, nagyon gáz lenne, ha én nekem még az érettségi se jönne össze. Az otthoni gimikhez viszonyítva most fejezem be a 10. osztályt, szóval még 2 évem vissza van. Annyira félek, hogy mit szólna a családom, ha előállnék azzal, hogy nem folytatom tovább a tanulmányaimat és ezzel eldobom a jövőmet, a terveimet, de nem tudom mennyi értelme van annak, hogy össze-vissza bukdácsolok és leégetem magam. Nem tudom mihez kezdjek. Apám se nagyon tűri már(jogosan), hogy eltart, támogat és mégse jutok semmire, pedig tényleg tanulok, de egyáltalán nem látszik a jegyeimen.

18/l


2020. ápr. 16. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Visszaköltöznék Magyarországra valahova osztrák határ mellé, estin leérettségiznék, mellette dolgoznék Ausztriában. Utána pedig mehet az egyetem.
2020. ápr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszod!

Haza nem szeretnék menni, de sokat gondolkozok rajta.. nagyon ciki lenne, ha haza battyognék szégyen szemre... nagyon nem is tudnék hova menni. Ausztriába meg nem tudnék dolgozni, mert oda meg kell a német.

2020. ápr. 16. 23:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!