Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg fizessek?

Tényleg fizessek?

Figyelt kérdés
Kiraktak minket egy albérletből ( páromat,1éves kislányunkat és engem) mert hogy eladták.Február 1-jével átköltöztünk a mostaniba. A volt főbérlő hívott februárban jöttek számlák kifizettük. Hívott márciusba. jöttek számlák kifizettük. Április van hívott hogy gáz óra elszámolás jött ami szerint egy nagyobb összeget kikell fizetni. Na most ez hogy van? Diktáltam minden hónapban időben belettek fizetve a számlák mindig. A februári számla elvileg nem lett befizetve de azt ők kapták meg és én csak odaadtam a pénz. De mégsincs befizetve. Hiába mondom, tudom hogy mindent mindig időbe fizettem be. Mit csináljak? Lehet ebből bajom ha nem fizetek neki?

#albérlet #számla gáz
2020. ápr. 19. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az éves elszámoló számla azt jelenti, hogy az addig részszámlaként fizetett átlagfogyasztáshoz képest megmérik a tényleges fogyasztást, és ha különbözet van rajta akkor azt kell kifizetni. Ha azt a gázmennyiséget ti használtátok el pluszban, neked kell kifizetni. Ez független attól, hogy a szolgáltató már akkorra készíti el és postázza a számlát, mire te nem tartózkodsz a lakásban.
2020. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mutasson számlákat, óraállást, elszámolószámlát miegyebet. Csak úgy ne fizessetek semmit bemondásra.
2020. ápr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Be voltatok jelentve?
2020. ápr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TappancsMancs ***** válasza:

Mint 1-es is írja, van lehetősége egy későbbi pontosított részletnek. Ebből a szempontból nem az a lényeg, hogy mikor érkezik a számla - bár alapesetben az a legfontosabb, mert többnyire a múlt havi érkezik - hanem az a lényeg, hogy mikorra szól a tétel.


Érted gondolom. Tehát minden fajta számla esetén van két dátumozás. Egyik az amikor kiadták, kiállították a számlát mint okmányt. És van benne az a dátum, ami a számlázott időszak dátuma. Tehát számla kiállítás dátuma és a számlázás amely időszakra szól.


Azt bogarásszad ki a számlán, hogy maga a fogyasztás mikor történt és így tudod, hogy ti fogyasztottátok-e, vagy sem. Értelemszerűen csak azt fizesd ki, amit ti fogyasztottatok.


És minden befizetett számláról kérj az aláírt befizetésedről szóló másolatot. Lemásoljátok és kézzel ráírod, hogy "Én mint bérbeadó elismerem, hogy XY megfizette számomra a számla összegét. +dátuma" Ezért a legjobb ha utalod és a közlemény mezőbe bele is írod az utalás célját és hogy kinek.

2020. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Február 1. után egy árva forintot nem fizettem volna! Mi március végével jöttünk el, visszaadta a 2 havi akuciót a havi rezsivel csökkentve. Pont.
2020. ápr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az ő nevén vannak a közművek. Ő tartozik. Ha volt bérleti szerződés akkor perelhet. Puszira kéregetni egy dolog. Én elhajtottam volna a rákba. Nálunk úgy volt h utolsó rezsi és havidíj a kaucióból le lett vonva azt pá puszi.


Az meg ködös hogy egy éves gyerekkel hogy lehetett kitenni titeket. Szerintem törvény szerint ezt nem tehette volna meg....

2020. ápr. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:

Ez jelenti itt a problémát:

"A februári számla elvileg nem lett befizetve de azt ők kapták meg és én csak odaadtam a pénz."


Ha nem látunk számlát nem kellene fizetni, mert a szolgáltató sem mond valamit telefonon, hanem küld róla papírt. A papírt minimum szkennekve vagy lefotózva küldjük a bérlőnek és AZ alapján fizet. Nem bemondásra.

Ezért is kell megnézni a számlán, hogy a fogyasztási időszak, vagy lehet más néven is, mint elszámolási időszak, és akárhogy, de ha azon a korábbi átalány befizetések pontosítva lettek, akkor még kérdező ti használtátok. Ha áprilisi a fogyasztási időszak rajta, akkor meg nyilván nem ti használtátok.

2020. ápr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem voltunk bejelentve. Csak egymás között írtunk papírt. De viszont megtudtam az ottani közös képviselőtől hogy mutatott meki egy nyomtatott szerződést amin az aláírásom van de én nem írtam alá semmi ilyesmit. Ezekszerint ő hamisította alá!!

Próbáltam neki segíteni jófej voltam. De sajnos kihozta belőllem is a jobbik énem.

Az elszámolás pedig azt mutatja hogy nincsen befizetve a februárban kapott számla. De én buta p*csa látatlanban adtam oda a pénzt nem gondoltam hogy átvágnak.

Nem fizetek neki ki semmit ezek után.

2020. ápr. 30. 10:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem voltál bejelentve akkor alapbiól engedd el. Ő fog szopni, ha arra kerül a sor.
2020. ápr. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!
2020. ápr. 30. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!