Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitol fugg ez a munkanal? Lent

Mitol fugg ez a munkanal? Lent

Figyelt kérdés

Tudom h valamit beleszamit h pl diakmunka ideje majd a nyugdijnal de nem ertem teljesen h hogy van ez.


Mitol fugg h mikor mehetek nyugdijba?


Mert pl iden kihagytam egy evet es szuleim mondtak h nem porog az idom szoval vki elmondana hogyan van ez?



2020. ápr. 21. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármikor mehetsz nyugdíjba, viszont a teljes összegű nyögdíjat csak akkor fogod kapni, ha betöltötted a törvényben meghatározott nyugdijkorhatárt és megvan a törvényben meghatározott ledolgozott időd. (ez pillanatnyilag 65 éves kor és 40 év munkaviszony)

Ha ezeknek nem felelsz meg, akkor csak erősen lecsökkentett nyögdíjat fogsz kapni.

(a feltételekből remélem érzed, hogy minél kevesebbet melózol ifjú korodban annál többet kell majd szívnod idősebb korodban)

2020. ápr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Es akkor itt peldaul a 2 honap diakmunka hozzaadodik?marmint ugy ertem higy pl 20 nap egyik evbe meg 50 nap masik evbe ezek osszeadodnak?
2020. ápr. 21. 13:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Vagy peldaul a noknel a terhesseg alatt porog az ido?
2020. ápr. 21. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!