Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 1 marsi év 687 nap. Hány...

1 marsi év 687 nap. Hány marsi napból áll egy földi év egy marslakó számára?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 24. 13:19
 1/3 2*Sü ***** válasza:
100%

A kérdés első fele alapján egy marsi év alatt a Mars sziderikus keringési idejét értettük, mert a szinodikus keringési ideje 779,96 nap.


Ez alapján a kérdéshez venni kell a Földnek a szinodikus keringési idejét, ami 365,256363 nap, és ezt kell elosztani a Mars forgásidejével, ami meg 1,025957 nap (24 óra, 37 perc, 22 másodperc). Így a Föld keringési ideje marsi napban kifejezve:

365,256363 / 1,025957 = 356.015274519 marsi nap.


(A Mars és a Föld keringési ideje alig különbözik, így egy földi év hossza nem sokban tér el, ha földi, és ha marsi napban mérjük.)

2020. ápr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:
2*Sü szerintem ezt leírhatnád neki egyszerűen, a szinodikus és egyebek nélkül, mert sok és összezavarhatja. Neki gondolom az alap számítási mód kell, de okés... csak érted.
2020. ápr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2*Sü ***** válasza:
Azért kell, hogy összezavarjam, mert ha megnézi mondjuk a Wikipédiát, akkor találkozni fog ezekkel a fogalmakkal, és akkor úgy zavarodik össze, hogy nem adtam neki támpontot. Nem akartam elmagyarázni ezeknek a jelentését, de mégiscsak jelezni akartam, hogy többféle módon számolt – máshoz viszonyított – keringési idővel is találkozhat, és hogy ezek közül melyiket kell keresnie.
2020. ápr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!