Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hüvelyi probléma sos!?

Hüvelyi probléma sos!?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már egyszerűen nem tudok kihez, mihez fordulni. Nők tapasztalatait és segítségét várnám!

2 éve kezdődött hüvelyi fertőzésem, elmentem orvoshoz ott megállapították, hogy hüvelygomba, kaptam rá bórsavas kúpot, ezt elhasználtam és jobban lettem, majd párommal együtt voltam és megint előjött ez a probléma, ismét orvos, ismét kúp. Jobban lettem, majd bizonyos idő után ismét együtt voltam párommal (mert szerintem ez tök természetes lenne egy párkapcsolatban..), majd ismét előjött, viszont csak gyulladás formájában... Rájöttünk, hogy latexre allergiás vagyok, kaptam ismét kúpot, illetve már gyógyszert is (7-8ezer forint körül), elszedtem és jobban lettem. Latexmentes gumit használtunk együttlétkor, de megint 1 hét után előjött az előző gyulladás (nem gomba), ezekután még ezt eljátszottuk körülbelül 5-6x,vagy gomba vagy gyulladás jött elő. (nem mellesleg nem kevés pénzbe van már ez nekem és semmi gyógyulás...) most 2 hónapja volt utoljára, azóta nem voltam együtt párommal, de megint a gombás fertőzés jelét látom (túrós fehér folyás), mivel most nem lehet orvoshoz menni, így bórsavas kúpot vettem, remélem ezzel javul a jelenlegi helyzetem. Bárki, aki hasonló cipőben jár, mint én esetleg tudna tanácsot adni? Fogalmam sincs, hogy mit csináljak már és borzalmas ezzel együtt lenni, nem mellesleg a gatyám rá megy a folyamatos gyógyszerekre és kúpokra. Mitől vagy mitől lehet? Ugyanúgy táplálkozok, mint régen és akkor nem volt ilyesfajta problémám. Most próbálom ezt a candida diétát, de már lassan ebben sem tudok reménykedni...

Normális válaszoknak nagyon örülnék! :(

Köszönöm előre is a válaszokat!



2020. máj. 4. 22:37
 1/8 A kérdező kommentje:
22/N
2020. máj. 4. 22:41
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Lehet másik nőgyógyászt kellene keresned. Több szem többet lát.

Amikor ilyen visszatérő probléma van akkor az esetek többségében a férfi is kap valamilyen gyógyszert mert ő is lehet a betegség hordozója ( a hűség kérdésre nem térnék ki).

Az rendben hogy gumival védekeztek de az nem véd minden betegség ellen, az izzadság is test nedv és ugye a gumi csak korlátozottan véd gondolom a golyók sincsenek becsomagolva🙃. A nőknek 3x nagyobb az esélye a nemi betegségekre.

2020. máj. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Körülbelül 5 nőgyógyásznál voltam, és mindegyik ugyanazt írta fel vagy problémát látta. :c

(Párom nem olyan, hogy mással lenne.)

Használt kenőcsöt ő is a biztonság kedvéért, mert orvos mondta, hogy lehet tőle van, viszont volt kivizsgáláson ő is és nála semmi ilyet nem diagnosztizáltak.

Ugyanakkor 1 éve tart az, hogy 3-4 havonta 1x ha együtt vagyunk...

Most pedig nem voltunk 2 hónapja és mégis kijött...

2020. máj. 4. 23:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Cukroddal minden rendben? Próbálj minél kevesebb cukros, élesztős termékeket enni, azok táplálják a gombát. Canestent szoktam használni. Nagyon durva, de kipróbáltam a fokhagymás kezelést. Gézbe tettem préselt fokhagymát és feldugtam pár percre. Fájt, mint az állat, de hatott. Azóta nem jött elő. Persze ezt nem javasoljak az orvosok, tudom jól, én sen mondom, hogy csináld utánam. Viszont nekem bevált a gombára. Sajnos mást nem tudok mondani. Jobbulást kívánok!
2020. máj. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy a cukor sajnos tényleg támogatja a fertőzéseket, gombást, bakteriálist egyaránt. De ezen a bórsavas kúpon azért csodálkozom, első körben hüvelyflóra helyreállítót szoktak javasolni. Az sajnos tény, hogy a hüvely egészségére vagyonokat lehet költeni, ha az megbomlik. Ráadásul bármi alááshatja, intim szőrtelenítéstől megfázásra szedett antibiotikumig. Ráadásul a hüvelyflóra és a bélflóra is összefüggenek, ha az egyik nem oké, az a másikra is hatással van.

Amit lehetne csinálni, ha kiújul a fertőzés, pl. vehetnél Colpo Clean intim zuhanyt (drogériákban és gyógyszertárakban kapható), egy tubus jódos és egy tubus tejsavas tablettával. A jódos fertőtlenít, a tejsavas csak támogatja a természetes flóra megerősödését és ha a természetes baktériumflóra helyreáll, azok a folyamatos tejsavtermeléssel kedvezőtlen környezetet teremtenek a kórokozóknak. Szóval lehetne öblíteni naponta kétszer, amíg vannak tüneteid, emellett meg javaslom a Gynophilus hüvelyflóra helyreállítót, mert ebben van tejsav és élőflóra is, ráadásul reggel és este is alkalmazható, ami a legtöbb készítményről nem mondható el. Ezt kellene folyamatosan tolni, a tünetek megszűnése után is még 3-4 hétig. Igen, tudom hogy egy vagyon, de még ez az olcsóbbak közül van. Plusz érdemes tartani otthon Candibene kenőcsöt, ez a Canesten olcsóbb kiadása, de ugyanannyi benne a klotrimazol, fölösleges fizetni a reklámot. Ezzel a párod is tudja kenegetni magát. Elsősorban a gombaölő hatásáról ismert, de fontos másik hatása az, hogy csökkenti a gyulladást, irritációt, legyen az bármilyen eredetű!

Plusz ami még fontos, hogy ne mosd szappannal, normál tusfürdővel a szeméremtájékot, kéne egy olyan intimlemosó, ami nem illatosított, meg nincsenek benne egyéb dekorációs elemek, csak tejsav. Pl. amilyen a Sába illatmentes intim lemosó, elvileg drogériákban és gyógyszertárban kapható.

Ha alternatív megoldás is érdekel, a tömény teafaolajat lehet alkalmazni hüvelyben és szeméremtájékon is, az elején csíp, de gyorsan megszokod, ez is elég drasztikusan leirtja a kórokozókat.

Visszatérve tehát, ha elmúlik végre a fertőzés, még 3-4 hétig tartsd fenn a hüvelyflóra helyreállító kezelést, a Gynophilus 1-2 hét után ritkítható napi 1-re, érdemes egy erősebb bélflóra helyreállítót is szedni, amiben van minimum 5 milliárd csíra egy adagban alsó hangon. Gynophilust érdemes otthon tartani később is, sőt, tarts 1-2 kapszulát mindig magadnál, így ha csak egy apró jelét is észreveszed, hogy valami nem okés a hüvelyedben, a hüvelyi diszkomfort legelső jelénél azonnal betolhatsz egy kapszulát a hüvelybe és ilyenkor pár óra alatt visszaáll az egyensúly.

Amit még érdemes lenne tolni mellé, az a D-vitamin, mint az immunrendszer, meg az egész női szervrendszer fontos támogatója. Viszont a D-vitamint (napi 2-3000 NE) ajánlott K és C-vitaminnal együtt szedni.

2020. máj. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos válaszokat! Utolsónak kimondottan köszönöm szépen! Utána nézek ennek a mosakodónak is. Szappannal szoktam mosakodni, de abból is a baba natúr szapannal.

Illetve ezt nem írtam, de már lassan 1,5 éve, hogy intim gyantáztatok, lehet ez lenne a ludas? :/

Viszont mielőtt nem gyantáztattam, akkoris volt már ezzel bajom.

2020. máj. 5. 01:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Szívesen! No a szappant semmiképp sem szabad intim területre használni! Jól írták előttem, intim mosakodó gel kellene inkább! Az is jó lenne, ha egy ideig nem szörtelenítenél sehogy sem. Tudom, nem könnyű megállni, de segíthet.
2020. máj. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm!! 😊
2020. máj. 5. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!