Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a sötét színű anyag?

Mi lehet ez a sötét színű anyag?

Figyelt kérdés

Szóval a házunk körülbelül egy éve épült. A plafon fa deszkákból készült és megszoktuk, hogy néha még mindig jön belöle gyanta. Világos színű, nyers fáról van szó, így a gyanta színe is igazodik hozzá. Szép világosbarna, átlátszó. Azonban néhány hete röcsöppent valami egy fontos tárgyamra. A színe fekete volt bordós csillogással. Kevés idejig nem tartózkodtam a szobámban, az alatt került oda és nagyon hamar megszáradhatott, mivel már keményen találtam rá. Nem tudtam nyom nélkül eltűmtetni, le kellett festeni. Azóta kétszer találkoztam ehez hasonló vöröses fekete cseppekkel. Egy könyvemre és egy nagyon fontos, leadandó rajzomra is rácseppent ez a valami. Mivel minimum két hét telik el két ilyen csöpp között egy lassan folyó anyagról van szó, ezért nyilván a legésszerűbb felvetés az, hogy gyanta. Azonban elég furcsa, hogy ilyen sötét és bordó. Létezik olyan, hogy egy fa két különböző pontjából kifolyó gyanta ennyire külömbözzön egymástól? Jó lenne magyarázatot találni a dologra. Veletek volt már hasonló?


A válaszokat előre is köszönöm és elnézést az esetleges helyesírási/fogalmazási hibákért!



2020. máj. 9. 15:59
 1/4 anonim válasza:
Hogy lehet nyers fából a plafon? Gyanta semmiképp sem lehet.
2020. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sem gyanta, de tippem sincs, hogy mi.

Nekem ez az egész dolog olyan természetfelettinek hat.


((Nálunk egy időben, a plafonról valamiféle zsírcseppek estek, de semmi nem látszott a mennyezeten, mégis megtörtént. Zsírpacák sorokoztak az írnivalóimon. Aztán amilyen váratlan keletkezett, épp annyira váratlan megszűnt a jelenség. Fogalmam sincs mi lehetett.))

2020. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért kételkedem én is abban, hogy gyanta lenne, mert ugye a gyantának egy elég erős és jellegzetes illata van. Ennek az anyagnak pedig semmi szaga sincs.
2020. máj. 10. 13:19
 4/4 anonim válasza:
Nem az ablak előtt van az asztal? Nem kintről esik be valami esetleg egy fáról, vagy ilyesmi?
2020. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!